Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -3. 0 dioptriát hordok kb tíz...

-3. 0 dioptriát hordok kb tíz éve. Mínuszos szeműek is ugyanolyan nagy eséllyel szorulnak időskorukban olvasószemüvegre?

Figyelt kérdés

Vagy létezik olyan, hogy ahogy romlik a szem pluszos irányban, pont hogy elkezd javulni emiatt a mínuszos rövidlátás?


30 éves vagyok.


2020. jan. 25. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet olyan, hogy javul, egy ideig jó a látásod, majd olvasó szemüveg kell.

Rosszabb esetben viszont megmarad a rövidlátás, akkor multifokális/progresszív lencse kell, ami közelre és távolra is jó.

2020. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak egész közelre javul, lehet, hogy soha nem kell olvasó.
2020. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy valószínűséggel majd fog kelleni olvasó, de csak későn. A rövidlátóknál úgy szokott lenni, hogy 40-50 éves kortól, mikor már a nem rövidlátóknak szüksége van olvasószemüvegre, úgy látnak közelre, hogyha leveszik a minuszos szemüvegüket, mert így eltolják a fókuszpontot, hiszen a rövidlátás miatt biztos tudod, hogy egy sokkal közelebbi fókuszpontra van beállva a szemed, amit a minuszos szemüveggel állítanak vissza a normál fókuszpontra. Azonban ennél az esetnél ezt ki lehet használni, és ha levesszük a szemüveget, az akkor kapott közeli fókuszpont tökéletes az olvasáshoz.

Sajnos nem javul a rövidlátás, mert a rövidlátás és a presbyopia (időskori távollátás) okozója teljesen más, így egymásra nem hatnak, azon kívűl, mint amit az előbb említettem.

2020. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
-3D az 33 cm-ig eles, nem fog kelleni olvasoszemuveg. Ne higyj a sok hulyenek, akik itt irkalnak. Most nincs turelmem hosszan kifejteni, de a lenyeg, hogy olvasashoz nem fog kelleni. De a rovidlatas sem fog elmulni, a szem nem pluszosodik az oregedessel.
2020. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Mert én nem ezt írtam?!

Amúgy meg egy darabig lehet, hogy kell, amíg még csak kismértékű a közelre romlás. Csak ez a 2.szemüveg nem a klasszikus pluszos olvasó lesz, hanem egy gyengébb (pl -1-es), ami távolra nem fog éles képet adni, csak egész közelre.

2020. jan. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4-es hülyeséget írtál. Szemüveg nélkül 33 cm-ig lát élesen. Ha leveszi a szemüvegét, addig tudja kitolni a közelre való látást, amíg el nem éri a presbyopiájának a közelpontja a 33 cm-t. Nyilván utána egyre távolabb kell tartani a dolgokat, hogy tisztán lássa, de azt meg már a rövidlátása miatt nem fogja látni.
2020. jan. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"4-es hülyeséget írtál."

Te írsz hülyeséget apám... Tudod egyáltalán mi a presbyopia? Egy -3D-s szem laza szemlencsével 33 cm-re lát élesen, de közelebbre is tud fókuszálni a szemlencse domborításával és lát 10 cm-re is. A presbyopia azt jelenti, hogy a szemlencse elveszíti a rugalmasságát a kor előrehaladtával. Ha szélsőséges esetben mondjuk teljesen elveszítené és merev lenne az egész, 33 cm-re akkor is tök élesen látna, csak közelebb nem. Oda kellett volna figyelni optikából és akkor nem írnál ekkora marhaságokat.

2020. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fuu anyám.

Akkor mondd már meg nekem, miért hord olvasószemüveget egy csomó rövidlátó?


"A fiatal korban kialakult rövidlátást nem kiegyenlíti, hanem kiegészíti az időskori távollátás. Nem a megnyúlt szemgolyó megy össze, hanem a lencse anyaga keményedik meg. Ennek következtében a sugárizmok nem tudják többé úgy formálni a lencsét, hogy közelre is élesen lásson; az alkalmazkodás csökken. Ez azt jelenti, hogy két szemüvegre van szükség: az egyik közelre, a másik távolra. Egy másik lehetséges megoldás a bifokális szemüveg."

2020. jan. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 azért okostojás mert nem -3D-s rövidlátók.
2020. jan. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Apafej, 60 évesen aztán nem fog 10 centire fókuszálni, akárhányas is a szeme.
2020. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!