Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 26 éves vagyok, +0,5-ös mind...

26 éves vagyok, +0,5-ös mind két szemem, első szemüvegen lesz, ezután jobban fog romlani a szemem?

Figyelt kérdés

Eletem elso szemuvege lesz, szaruhartya gorbuletem van, illetve +0,5-os mind a ketto. Napi 8 orat gep elott toltok a munkambol kifolyolag, nem veszem eszre mas szempontbol, hogy rossz a szemem, latok is “rendesen”, de a delutan folyaman mar fajnak a szemeim es neha hunyorognom is kell huzamosabb gepezes utan.

A kerdesem az lenne, hogy ha most kezdek el szemuveget hordani, jobban fog romlani a szemem, ha hozza szokik a konnyitett, szemuveges allapothoz? Felek, ha rendszeresen hordom, gyors romlasnak indulnak. Mikozben most csak, hetkoznap, munka vegzesnel, delutanra fajdogalnak.

Teljesen uj vagyok szemuveges temakban, igy minden segito valaszt, tapasztalatokat szivesen fogadnek!



2020. jan. 25. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet,vagy csak kisebb mértékben,vagy egy időre meg is állhat.
2020. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy általános félelem, ezért sokan gyengébb szemüveget hordanak, mint amire szükségük lenne. Én 13 éves korom óta hordok szemüveget, kontaktlencsét. Most vagyok 34 éves és 10 éve nem romlott a szemem. Pedig mindig olyan szemüveget írattam ki, amire szükségem volt, én nem akartam hunyorogni. Egy ideig romlott, de nem a szemüveg miatt, hanem mert romlani akart. A 20 éves tapasztalatom alapján azt mondom nyugodtan hordjál olyan szemüveget, amiben rendesen látsz.
2020. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem fog tőle romlani, ez független a szemüveghordástól. Én egyszer megelégeltem a szemüveget, hiú voltam, nem hordtam évekig. Nem láttam élesen, de nem is romlott a mellőzéstől semmit. Aztán elkezdtem megint hordani a szemüveget, és attól sem romlott tovább, csak épp élesen láttam.


Ha kétségeid vannak, tarts próbaidőszakokat. Hordd pár hétig, és meglátod, hogy érzed magad vele. :)

2020. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a segitseget :) igazabol varom is, meg nem is :)
2020. jan. 26. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!