Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi baj lehet a kontaktlencséve...

Mi baj lehet a kontaktlencsével / a szememmel?

Figyelt kérdés

Évek óta hordok kontaktlencsét, néha volt már hasonló, de most intenzívebbnek érzem a problémát.

Péntekről szombatra egész éjjel nem aludtam, pár órára kivettem azért a kontaktlencsém, majd mikor elindultam haza vissza is tettem a szemembe. Hazaértem, eltelt a napom, csak este bóbiskoltam el kb 2-3 órára, kontaktlencsével a szememben, de még akkor este kivettem a lencsét, és ki is dobtam, mert már aktuálissá vált a lencse cseréje. Akkor este eléggé fájt a szemem, szúrt, száraz volt, kellemetlen, de betudtam annak, hogy hát igen, így jár aki kontaktlencsével szundikál. Ilyen már előfordult korábban, de pár óra alvás-pihenés után meg szokott szűnni ez a probléma. Reggelre el is múlt a kellemetlen érzés, kibontottam a friss kontaktlencsét, majd betettem a szemembe, de borzasztóan elkezdett fájni, szúrni, könnyezni. Emiatt félre tettem a dolgot, egész nap szemüvegben voltam. Ma reggel viszont ismét megpróbálkoztam a dologgal, de most sem volt jobb a helyzet így ma is maradtam a szemüvegnél. A lencse nélkül is kicsit érzékenynek, száraznak, fáradtnak érzem a szemem, de csak olyan mértékben, ami még nem kellemetlen. Mi lehet a ludas? A kontaktlencse? A szemem? Pihentessem pár napot, ne is próbálkozzak? Vagy esetleg lehet a kontaktlencse a hibás, bontsak ki egy újat? (Korábban már előfordult egyszer hogy gyárihibás volt a kontaktlencse, de az már érezhetően problémás volt, mintha ki lett volna száradva. Ezen nem tapasztaltam ilyet.)

Egyébként Bioinfinity Cooper vision lencsét használok, havonta cserélem.



2020. jan. 27. 13:46
 1/2 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy pénteken a baráti társaságommal töltöttem az éjszakát, és ezért tettem vissza a kontaktlencsém mikor haza indultam. :D
2020. jan. 27. 14:46
 2/2 anonim ***** válasza:
vagy szakadt a lencse vagy be van gyulladva a szemed
2020. jan. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!