Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy szemüveget maximum mennyi...

Egy szemüveget maximum mennyi idő megszokni? Nekem egy hete van meg az új, de egyelőre szédülök, ha hordom és az egyik szememmel rosszabbul is látok mint az elöző szemüvegemmel.

Figyelt kérdés

2020. jan. 29. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokat változott a dioptria? Cilindert kaptál? Azt nehéz megszokni, nekem nem is bírta a szemem amikor kaptam, új szemüveget kellett csináltatni.

Decemberben vettem új szemüveget ugyanazzal a dioptriával mint a korábbi volt és a szemüveg alakja is hasonló, pár nap alatt szoktam hozzá, mást látok a száránál, a papucsánál is más.. és nem tiszta karc. :D

2020. jan. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Igen változott a dioptria... Gondolom hogy a cilinder sem ugyanaz.

A papíron amit kaptam az van hogy az előző szemüvegem 0.5-ös volt és most változott: a jobb szemre - 1.0, a bal szemre - 2.0.

A probléma a bal szememet érinti, amivel ha rajtam van az új szemüveg akkor egyáltalán nem látok jobban... Sőt nagyon homályos/elmosódott. Pedig lencse próbánál nem ilyen volt... Azért bólintottam rá akkor mert jónak éreztem.

A keret egyébként most inkább kerek, tehát nem olyan mint korábban és azt hiszem az első szemüvegem lencséi nem voltak vékonyítottak...

Amikor megkaptam az elkészült új szemöveget és ott helyben felpróbáltam egy-két percre akkor azért nem szóltam arról hogy nem ilyen volt a látásom a próbánál mert azt hittem ez a normális. De kicsivel több mint egy hete hordom és nem szokott hozzá a szemem.

Nem tudom hogy mit kéne tennem az ügyben és attól tartok hogy ha vissza viszem akkor újra ki kell fizetnem az árát...

2020. jan. 30. 15:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ez egy sima szemüveg (nem multifokális) akkor azonnal jónak kell lennie, érezned kell, hogy húúúúú. Ha nem ezt érzed akkor kuka, és szokás szerint szarul állapították meg vagy az asztigmiakorrekciót, vagy az akármit, vagy szarul csiszolták be, vagy nem az a lencse került bele ami kéne, hanem ami kéznél volt és úgy voltak vele, hogy jó lesz az oda...
2020. febr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne mondom, hogy lehetetlen, de hogy a frászba lett +0.5 +0.5-ből -1.0 -2.0 a dioptria? Akkor az előző szemüveged vagy erősen túl volt korrigálva vagy valamit félremértek az újnál... Egyáltalán a régit rossznak érezted?


Mindenképpen menj vissza! Nem fizettethetik ki veled a lencse árát, hiszen ők hibázták el.

2020. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!