Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit rontok el a szemüveg...

Mit rontok el a szemüveg tisztításnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kezdő szemüveges vagyok, vettem új szemüveget de állandóan koszos foltos a lencse. Próbáltam csap alá rakni mosogatószerrel vagy szappannal, vagy bolti szemüveg tisztító sprayel, de utána mindig maszatos marad, már az ideg szétvisz mikor a szemem sarkából néha látom hogy nem olyan tiszta mikor a boltban átadták nekem.


Alapvetően tiszta nem arról van szó, de fény felé fordítva látszódik hogy mázgás. Pedig mikroszálassal törlöm utána, hogyan kellene törölni? Körkörösen próbálgattam, erősen vagy gyengéden kell?



2020. febr. 13. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A legrosszabb módszereket választottad a tisztítására! Vannak nagyon klassz szemüvegtörlő kendők, speciális anyagból, azzal töröld meg!
2020. febr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Speciális törlőkendővel töröld, minden más csak ront rajta.
2020. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát azzal töröltem amit kaptam a szemüveg hez
2020. febr. 14. 00:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy a gyártók hatalmas szórásban dolgoznak. Amit én a szemüveg mellé kaptam törlőkendőt az egy kalap sz. volt. A Hoya amit adott, az teljesen jó, de vékony, ezért relatív sokszor kell tisztítani, mert néhány hét után már maszatol. A kínai noname közül valamelyik jó, valamelyik nem (legrosszabb esetben nem is mikroszálas és hosszú távon szép mikrokarcok lesznek a lencsén tőle).
2020. febr. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a papírzsebkendő jött be, próbáld meg azzal.
2020. febr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Papírzsepivel nem szabad, az rettentő érdes és karcol mert cellulózból apró farostokból áll, de majd próbálok venni valami márkásabb törlőkendőt. Bár tommy hilfiger kerethez csak nem a leg ótvarabbat adják.
2020. febr. 14. 14:54
 7/7 anonim válasza:
Tényleg teljesen mások a kendők. Egy sima, külön vásárolt kendő sokkal jobban tisztít nálam, mint az, amit én is kaptam a méregdrága szemüveg mellé. Engem is az ideg szétvetett, amikor azzal akartam mosás után megtörölni. A másikkal semmi gond.
2020. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!