Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi az a dioptria, aminél még...

Mi az a dioptria, aminél még nem indokolt 0-24-ben szemüveget hordani? Afölött milyen tevekenységek nem mennének szemüveg nélkül egyáltalán?

Figyelt kérdés
Rövidlátás, szemüveg, dioptria, élet

2020. febr. 15. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Nekem -0,5 és -0,75 körül még nem okozott különösebb dolgot semmi se, aztán -1,00-nél már kellett a szemüveg, mert nem tudtam rendesen táblákat olvasni.
2020. febr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Nekem -2,25 es -3,00 a szemem.

Volt hogy leszaladtam szemuveg nelkul a boltba. Jott valaki szembe, ram koszont, en meg nem ismertem fel. Csak korvonalakat, szineket latok. Arcokat, betuket kb. 30 cm-nel tavolabbrol nem.


Amikor meg suliba jartam -1.5 koruli dioptrianal tartottam, akkor csak az orakon volt rajtam szemuveg, hogy lassam a tablat. Szunetben, vagy hazafele nem kellett.

2020. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagyunk lepontozva, ha egyszer a saját tapasztalatainkat osztottuk meg? :D:D
2020. febr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kb -2 alatt.
2020. febr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!