Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nektek mikor állt meg a...

Nektek mikor állt meg a szemetek romlása?

Figyelt kérdés

11 évesen mondták először, hogy szemüveg kell, az még 0.50-es volt. Most -3.00-s a szemem, egy éve voltunk szemészeten, de érzem, hogy romlott, szóval -3.25-ös vagy -3.50-es kéne. Több, mint 3 éve kontaktlencsét hordok, illetve most felváltva a szemüveget és a kontaktlencsét.

Félek, és nagyon örülnék, ha maximum -5.00-nál nem romlana tovább. Félek, hogy teljesen “vaksi” leszek 30 éves koromra.


Valamennyire genetika is nálam, mert nagymamám is, nagybátyám is, apukám is szemüvegesek és a legtöbb dolgot apukámtól és a nagymamámtól örököltem. Apának nem erős, -1.00-es talán, ő csak vezetésnél meg tévézésnél hordja, mamám nak viszont erős. A szüleim azt mondják lehet a sok telefonozástól, gépezéstől van, de mit csináljak ha egyszerűen a mai világban már mindig kell vagy telefont vagy monitort bámulni?


2020. febr. 15. 21:30
 1/2 A kérdező kommentje:
Lemaradt hogy most 17 éves vagyok
2020. febr. 15. 21:30
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanez a problémám nekem is, kb 2 éve nem romlott, már örültem, hogy megáll a romlás, erre most megint észrevettem, hogy nem látok tisztán kontaktlencsével.

Úgy tudom, hogy a növés befejeztéig, de maximum 25 éves korig tart a romlás.

2020. febr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!