Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan kell tàvollàto szemüveg...

Hogyan kell tàvollàto szemüveget hordani? Mindig vegyem fel-le, ha közelre-tavolra nézek?

Figyelt kérdés

Tàvolra nem làtok jol. Kb 0.5 vagy 1.5 köztiek a szemeim.

Kaptam szoktato szemüveget mert abban nem is làtok amit valojaban kellene az optikus szerint hordanom mert-azt magyarazta- hogy szemüveg nelkül folyamatosan erölködik, korrigal a szemem, es eleinte hozza kell szoknia a szemüveghez hogy lassak benne es addig nem ad olyan eröset mint amugy kene, a szemnek meg kell tanulnia hogy nem erölködnie, mert a szemüveg segit.


Most ezt amugy vehetem ugy is, hogy szep lassan szemüveg nelkül még rosszabbul fogok làtni, mert leàll a szemem a folyamat korrigàlàssal es igy szoktatjuk a szemem ahhoz a szemüveghez amivel még nem is làtok?


Plusz amiért a kérdés:

Közelre olyan jol làtok hogy fémjelzéseket is le tudok olvasni ékszerekröl, meg a papírpénz legaprobb karaktereit is làtom es most ugye a tàvol lato szemüvegem "modositja" a làtottakat, igy vàrhato hogy akkor közelre romlani fog a szemem, vagy mindig vegyem le amikor közelre nezek es fel amikor tavolra?


Amolyan bifokàlis stb szemüvegre nem akarok àldozni. Erre is alig szántam magam rà. Csak egyre jobban romlik ugy erzem. Pl eddig 2 méterre lattam tisztan most meg 1 méterre épphogy.


Plusz számitogéppel dolgozom amit kitünöen làtok ugye de, magyaràn munkahelyre ne umis hordjam csak utcàra? Vagy hogy kell ezt?

Vagy otthon rajtam lehet, de ha mobilozom vagy fözök mosok, vegyem le?


2020. febr. 22. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha cilinderes a szemüveg, azt érdemes folyamatosan hordani, mert furcsa tüneteket produkál, amihez nem fogsz tudni egyébként hozzászokni. Ha csak dioptriád, azt elég akkor, ha nem látod jól amit szeretnél.
2020. febr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha orvos rendeli a szemüveget távol látásra ,azt mindig kell hordani .
2020. febr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ez csak sima szemüvegboltban sima optikus.


Orvosnàl nem voltam tablarol olvasgatni. Az optikus géppel nézte, gondolom pontosabb.


Arrol nem esett szo hogy cilinderes/dioptrias e. Azt sem tudom ezek mik. Nézhetek utana.


Gondoltam egyszerübb lesz szemüvegesnek lenni. Megnezik a szemem kifizetem es helo. De most meg màr semmit nem tudok.


Igazabol en nem akarok rosszabbul latni szemüveg nelkül, mint most szemüveg nelkül. Ettöl is tartok amugy hogy megszünik korrigalni a szemem a szemüveggel az addig oke hogy legalabb pihen de akkor alapbol szemüvegre leszek szorulva azaz 1 meterre sem fogok tisztan latni mar anelkül.


De köszi a vàlaszokat.

Inkabb ujabb kerdesim lettek töle ugyan de nyomozom.

2020. febr. 22. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!