Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha uj szemuveget kapok,...

Ha uj szemuveget kapok, érdemes szoktatni?

Figyelt kérdés
Ha uj szemuveget kapok s ugy érzem feszul tőle a szemem, akkor érdemes apránként hozzászoktatni a szemet, hogy mondjuk 1 orára használom, aztán pihentetésul felrakom 2 orára a régit, majd ujabb 1 orára használom, stb, esetleg késöbb mikor már kevésbé feszuk,2 orán át vant fent az uj,1 a régi, mielött végleg marad, vagy jobb felrakni az ujjat s onnantol csak azt használni?
2020. márc. 4. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez az első szemüveged? A szemüveget akkor kell viselni, ha szükséged van rá. Másképp, ha nem edzed, masszírozod a szemizmokat, "el fog lustulni a szemed". Ahogy írod, apránként szoktasd a szemeid (ha az üveg nem erős).
2020. márc. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ne nem sokadik, majdnem 40 éve szemuveges vagyok. szerintem az a baj, hogy a régi szemuvegem már nagyon megviselt volt, csálén állt, s apránként ahhoz alkalmazkodott a szemem, most pedig szokatlan a helyes irán. Nem sokkal erősebb, csak 3/4 dioptriával, ugyanakkor 30 éve nem romlott a szemem, azota ugyanaz a szemuvegem van, de most cukorgondok miatt romlott. szerencsére fel lett fedezve még az elején ha szerencsém van, akkor megint megáll a szemem romlása egy darabig.
2020. márc. 4. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Inkább ne napközben cserélgesd, hanem reggel vedd fel, és maradjon rajtad. Most az agyadnak is korrigálni kell egy kicsit a kapott információkat, és a cserélgetéssel ez nehezebb.
2020. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

37 éve szemüveges vagyok 3 szemüveghez kellett “szoktatni magam”, mind a 3 ról kiderült, hogy rosszul lett megcsinálva

Az egyik 65 ös fókusztávolsággal készült 56 helyett, ez fél év alatt 1,5 D romlást okozott


A másik szarul volt becsiszolva.


A harmadik 61 fókusztávval lett 59 helyett megcsinálva.


Illetve egyszer egy orvosi vizsgálaton a doki meg akart győzni, hogy 1 Dvel nagyobb dioptria kell ill cinder az egyik szememre, szédültem benne, szerinte normális, szerintem és az optometrista szerint nem. Meg a másik szemész szerint sem.


Emellett a kontaktlencsém 0,5 Dvel kisebb, mint kellene, ha felrakom a szemüveget, akkor picit fura pár percig


Szóval, ha 5-10 alatt nem érzed konfortosnak az új szemüveged, akkor az szarul van megcsinálva.

2020. márc. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
akkor se ha a régi ferde volt?
2020. márc. 4. 16:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Éppen ezért kell az agyadnak is alkalmazkodni az új helyzethez. Mert a régi "csálén állt".

Tedd fel reggel, estére már nem lesz gond.

2020. márc. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az a gond hogy ma még vezetnem kell és jholnap is. de utána napokig nem. felrakom addig mert mégcsak az kéne h balesetet okozzak emiatt... s akkor ha 1 nap alatt nem szokom meg, visszamegyek ahogy tanácsoltátok
2020. márc. 4. 19:01
 8/8 A kérdező kommentje:
*felrakom addig a régit
2020. márc. 4. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!