Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet hogy fóbiám van, de...

Lehet hogy fóbiám van, de egyfolytában félek hogy megvakulok. Tényleg baja van a szememnek?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok. Észrevettem a tükörben, hogy kissé szürkések a szemeim, illetve ha a szemem alsó részén lehúzom kicsit a bőrt látom ahogy mozog rajta egy hályog szerű valami. Nem akarok hülyeséget írni de tényleg lehúzom és látom a felületén mozogni azt a kocsonyás anyagot. Kissé szemcsésen is látok, és egyre gyakrabban fekete pontok vagy foltok jelennek meg a szemem előtt rövid ideig. Voltam egy hónapja szemészeten, annyi mondtak a "bal szem kissé kevésbé convertál". Régen hordtam szemüveget, mindig egyre gyengébb kellett. Ma már nem hordom, de lehet újra kellene, nem tudom. A szemész műkönnyet javasolt, de nem tudom megéri-e. Így is rengeteg pénzt költöttem szemészekre el, de egyik sem mondott semmi komolyat. Akartam szürkehályog tesztet csináltatni, de azt mondták felesleges. Nem akarok több pénzt kidobni, mégis rettegek hogy elvész a látásom. A szemeim csúnyák. Alapvetően barna szemű vagyok, viszont nagyon szürkés az egész és ha a fény rávetül fénylik vissza az egész. Este ág autók fénye is zavar, illetve a fényforrások körül "fénygömböt" is látok. Sportos vagyok, járok edzeni. Nem gépezek semmit, este csak telefonozni szoktam. Répát is szoktam enni. Úgy érzem éles a látásom, de a megjelenő foltok, a csúnya szürke szemem és a fénygömbök és fénycsíkok amiket látok fényforrásokból nem hagynak nyugodni. Hozzáértő válaszát várom. Köszönöm hogy elolvastad.

2020. márc. 18. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Én két lehetőséget látok. Először is elmennék a körzetihez jogosítványt kérni, jelezve, hogy a látásom jó, de nem az igazi. Ő kapásból beutal a szemészetre. Jogosítvány-kérés esetén alaposan megvizsgálnak.

A másik, hogy a sportorvost megkérdezném...bár nem sok az esély, de egy próbát megér.

2020. márc. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már van jogosítványom, jelenleg a C kategóriásat csinálom, csak megállt a koronavirus miatt a vizsgáztatás.
2020. márc. 18. 10:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Várd meg, amíg lecseng a járvány, aztán menj el a szemészetre. Addig is próbáld meg a műkönnyet lehet, hogy "csak" száraz a szemed.
2020. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!