Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kisebb koromban néha láttam...

Kisebb koromban néha láttam ahogyan kis fényes pontok lassan hullanak lefelé a látóterem előtt. Most, ha felnézek az égre látom ezeket a pontokat úszkálni. Mi a baja a szememnek?

Figyelt kérdés
Régen plusz 3,5-ös szemüveget és szemtakarót kellett hordanom (ovis koromban). Mindig a jobb szememnek kellett az erősebb dioptria. Az évek alatt egyre gyengébb szemüveg kellett, mára már nem hordok szemüveget. Viszont észrevettem hogyha az égre nézek látok apró fénypontokat mozogni, mintha rajzó legyek lennének. Akkor is feltűnik ha csak nézek előre, hogy fölöttem mintha fényes legyek szálldosnának. Ha épületben vagyok kissé szemcsés a látásom, főleg a látómezőm szélén olyan mintha vibrálna a kép. Keveset gépezek, sportos vagyok. Interneten olvastam, hogy ez retinaleválás lehet, ami akár vakságot is okozhat. 1 hónappal ezelőtt voltam szemésznél, annyit mondott hogy a bal szemem kissé tengenyferdüléses (minimálisan kancsal vagyok, de észre sem lehet venni), de egyébként minden rendben. Felírt egy szemcseppet, amit használok de nem igazán használ egyenlőre. Sokszor ha elnézek egy adott irányba nagyon rövid ideig fekete pontokat vagy fehér foltokat látok amik szinte azonnal eltűnnek. A járvány miatt most nincs lehetőségem elmenni szemészhez, de szeretnék újra mert nem bízom az előző megállapításában. Félek hogy a vakságtól, aligha tudnék vakon élni. Valaki hozzáértő tudna segíteni, mi lehet a szememmel a baj, és mit kellene tennem? Köszönöm hogy elolvastad. 19/F

2020. márc. 21. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez alacsony vernyomastol, hirtelen felallaskor, kialvatlansagtol mindenkinek van.
2020. márc. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

üvegtesi homályok, keress rá..

nekem is sok van.

voltam szemésznél, azt mondta neki is van és majd megszokom.

nekem pár éve jelentkeztek elősször, bár ha jobban belegndolok gyerekkoromban is láttam ilyesmit, csak azt hittem bacilusok a levegőben (vagy valami ilyesmit):D

tényleg kozzászokik az agyad egy idő uán, bár engem azért még mindig sokszor zavar, mert olvasásánál beuszkálnak.

De ne aggódj , ártalmatlan. Olvass utána.

2020. márc. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2020. márc. 21. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!