Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Melyik az a dioptria, aminél...

Melyik az a dioptria, aminél már fürdéshez is felveszitek a szemüveget?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 6. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemtom, de en a minusz 3.25-os szemuveget fent hagyom, kiveve arcmosasnal nyilvan. Szerintem ha jobb lenne a szemem akkor is fent hagynam, mert szeretek mindent a leheto legelesebben latni, idegesit a homaly, pl videot se vagyok hajlando semmilyet 1080p-nel rosszabb minosegben nezni.
2020. ápr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a -7-es szemcsimet leveszem fürdénél, zuhanyzásnál.
2020. ápr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Általánosan elfogadott érték a 6 dioptria, ami már eléggé hiányzik. pl 6 dioptria fölött már a TB is támogatja a lencsét, és a vezetéshez tartalék szemüveget is előírnak a használt mellé, de ez fürdéshez lehet egyénfüggő. Én a 3 dioptriásat leveszem, percek alatt megszokom.
2020. ápr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bal -9.25 , jobb -9.75 konkrétan szemüveg nélkül kb az orromig sem látok így arcmosáshoz veszem le amúgy mindig rajtam van .

Mondjuk meg szoktam már , hogy alvás , arcmosás amikor nincs szemüveg rajtam .

Mondjuk 17 évesen eléggé szívásnak érzem , hogy szemüveg nélkül kb 2 méterre homályosan látok annál távolabbra meg csak foltokat , szemüveggel tökéletesen látok , 1 hónapja lett meg a jogsim még pont a vírus előtt meg lett . Annyi hogy betegségem miatt 5 évre adták meg az alkalmasságit , nem a szemem miatt , hanem mert 1-es típusú cukorbeteg vagyok .

2020. ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Nekem a bal -8,5 jobb -9,5.Nagyon rosszul látok szóval fürdésnél magamon van vagy hanem nem látom a tusfürdőket meg amúgy semmit.Zuhanyzásnál pedig nincs rajtam.De máskor mindig rajtam van.
2020. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!