Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Artalmas a szemnek ha tobbszor...

Artalmas a szemnek ha tobbszor van mutve? Lezer miatt

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert félek hogyha egyszer megműtettem és utána esetleg újra elromlana mivel egy ideje megállt a dioptria azonban most megint romlott és ezért érdekel hogy ártalmas el többszöri műtét.

Illetve volt valaki akinek műtét után megint romlott?


Egyébkent 20/L

És szeretném hogy el teljen több év mielőtt majd terhes leszek mert ugye az kockázatosabb hogy esetleg elpattan az ér vagy valami.



2020. ápr. 8. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Van optikus ismerősöm. Nekem azt tanácsolta ne műtessem meg. Pedig sokáig én is megakartam. 27/F
2020. ápr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Az optikusnak nem biznisz ha megműtteted 🤣

A szerelő sem mondja azt hogy cseréld le az Alfádat egy Toyotára

2020. ápr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen ártalmas, hiszen előbb-utóbb elfogy a szövet, amit le tud szedni a lézer. Egy átlagos szemet 2-szer, 3-szor biztosan meg lehet lézerezni (nagy dioptriánál általában két alkalom szükséges is, mert elsőre nem mindig lesz tökéletes).


Egyébként értelmes helyen nem vállalják el a műtétet, ha fennáll a romlás lehetősége. Először ki kell várni, hogy stabilan beálljon a dioptria (éveken keresztül ne változzon), utána lehet szó a műtétről. Ha nem áll be sehogyan vagy ingadozik, akkor esetleg érdemes kivizsgáltatni, hogy nem áll-e valami a hátterében, pl. cukorbetegség, vérnyomás vagy hasonlók.

2020. ápr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hat nekem 8 eves koromba kezdodott es aztan egesz jol megallt olyan 4.5 , 4.75 nel evekig de most szerintem egy even belul megint romlott egy olyan fel dioptriat biztos vagy akar haromnegyedet is, most vagyok 20 eves

Es amugy kiderult az is mivel 2 eve vannak / voltak porblemaim es kiderult hogy cukorbeteg vagyok

2020. ápr. 8. 23:53
 5/6 anonim válasza:
Nekem februárban műtötték. 20 éves vagyok. Utoljára talán 18 évesen romlott a szemem azóta nem. 3,75 és 4,00 dioptriám volt. A mútét előtt kb 4-5 órát vizsgálnak. Nagyon alaposan megvizsgálnak hogy alkalmas vagy e a műtetre. De ha jól tudom cukorbetegeknek nem ajánlott.
2020. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Cukorbetegseg kizaro ok lezeres szemmutetnel.
2020. ápr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!