Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok nagy fekete...

Miért látok nagy fekete villanásokat ha oldalra nézek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mielőtt bárki nekem esne, igen elfogok menni szemészethez csak addig is jó lenne tudni, hogy komoly bajom van e vagy ez elő szokott fordulni? Nos néhány hónapja feltűnt, hogy mikor erősebben oldalra vagy fel felé nézek akkor ilyen villanásokat szoktam látni, fekete foltokat. Nem az üvegtesti homály, mert az is van de ez nem az. Most mitha nagyobb lenne, van hogy mintha két nagyobb foltot is látnék, mintha a szemgolyó lenne csak fekete folt és felvillan. Most egy kicsit megfűjdulni is szokott a fejem, ami korábban nem volt. Rendes helyzetben tehát amikor simán előre nézek vagy bambulok csak nagyon ritkán látom. Mi lehet ez? Googleon is csak az üvegtesti homályt írja de nem az, mert azt is látom ezen kívül, de az ugye nem okoz gondot és megszoktam. De az már zavaró. Szemorvos hogy fog majd vizsgálni, ugye nem küld el, hogy ugyan semmi gond nincs vagy ilyesmik? Másnak votl ilyen? 22l



2020. ápr. 20. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak beparáztatni, de nálam ugyan ez volt/van. Az üvegtest kezd kicsit veszteni az szerkezetéből, emiatt a perifériás retinától elválik.


Idős korban mindenkinél előbb utóbb kialakul. Mi fiatalon beszoptuk valamiért.


PVD néven keress rá,


[link]


Nekem sok szemész sem vette észre, magamtól mentem el OCTre. Valószínűleg nálam vagy valami rejtett autoimmun vagy EBV/CBV/mononukleózis okozta.


Nem derült ki miért...


Egyelőre veszélytelen, nem okoz retinaleválást, de figyelni kell rá és időnként OCT-vel megnézetni.

2020. ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már beparázok itt, hogy megvakulok a végén ilyen fiatalon. Sajna mostanában sok panaszom van de lehet nem egybe vehetőek a szemmel. Szemüveges is vagyok de az nem hiszem hogy mond valamit. Legalább nem vagyok egyedül ezzel, másnak nem mondtam el mert ugyis azt mondják, nincs semmi bajod csak bebeszéled stb...Nem ők látják amit én O_o. Ez ugye nem okoz vakságot azért? Valamit lehet tenni ellene vagy csak úgy van?
2020. ápr. 20. 21:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem okoz gondot...

Meg nem biztos hogy 100%-ban ez a problémád.


Pl milyen más betegséged van?


Cukrot mértél mostanában?

2020. ápr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként érdemes lenne felhívni egy szemorvost valahogy.
2020. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert sokat telefonozol!
2020. ápr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Telefonozás maximum rövidlátást okoz hosszú idő alatt. Strukturális változást nem.
2020. ápr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

MIből gondolod, hogy folyton telefonzok? Ismersz? nem..

Valamiért mindig megtalál egy ilyen unatkozó gyakoris...

Amúgy meg nem hiszem, hogy mobilozástól lenne, kb olyan mintha azt mondanád "folyton tévézel azért vaan, folyton gépezel azért vaan"...vágod?

2020. ápr. 20. 22:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mit mondot az orvos mi lehet? Engem érdekel!
2021. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!