Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Észrevettem, hogy mostanában...

Észrevettem, hogy mostanában délutánra mindig úgy érzem, hogy elfáradnak a szemeim és hunyorgok. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok szemüveges, nem vettem észre, hogy romlottak volna a szemeim, talán az egyikkel kicsit homályosabban látok, de táblát le tudom olvasni elvileg.

Üvegtesti homályaim már évek óta vannak, amik nappali fénynél sokszor zavarnak, beúszkálnak ha olvasok, de a szemész azt mondta nincs semmi, normál sokmindenkinek van állítólag.

Viszont délutánra mostanában mindig hunyorgok.

Ez a legfőbb panaszom.

Olyan érzés mint amikor sokáig nézem a monitort és elfáradnak a szemeim.

Kezd kellemetlen lenni, főleg mivel már egy sima főzés után is érzem, hogy elfáradok.

Hamarabb elfáradok agyilag is mostanában, nehezebben tudok koncentrálni.

Reggel vagy este már nem zavaró, és miután pihentem nem érzem ezt a hunyorgást.

Talán az esti fény is jobb neki, nem tudom.

Az erős nappali fényt sose szerettem.

Mi lehet ez?

Száraz lenne a szemem?

AMúgy azóta van amióta itthon vagyok(nem dolgozhatok a vírus miatt) és arra is gondoltam, hogy talán száraz benn a lakásban a levegő nem tudom...más is tapasztalt már hasonlót?



2020. ápr. 22. 12:36
 1/3 anonim válasza:

Ha már jártál a panaszoddal szemésznél és nincs rá különösebb magyarázat (valóban nem valami rejtett szembetegség vagy látásromlás a felelős a hunyorgásért), akkor jó eséllyel a száraz levegő okozza, amelyen esetleg a műkönny segíthet. Legalábbis nekem bevált, mert ugyanilyen problémáim voltak.

Ha nem idegenkedsz a szemcsepp használatától, akkor valamelyik műkönny segíthet rajtad, amelyek vény nélkül is kaphatók. Sokan a Visine-re esküsznek, de nekem az nem jött be, helyette inkább az Alcon Tears Naturale II-t ajánlom, én is azt használom immár több éve.

Csak sajnos vannak időszakok, amikor épp hiánycikk, mint pl. tavaly ősszel, amikor sehol sem lehetett kapni, de most újra lehet. Annál jobb műkönnyet én nem ismerek, mert a tartós használata sem vált ki kellemetlen mellékhatásokat és jól karbantartja a szemszárazságot.

2020. ápr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

oh köszönöm szépen...akkor ez szemzárazság lenne?

nem voltam mostanában szemésznél még tavaly voltam.

most a vírus miatt nem tudom, hogy nyitva vannak e egyáltalán az optikák.

Ugye egész nap a lakásban vagyok a vírus miatt aztán igen én is erre gondoltam , hogy talán száraz a levegő.

2020. ápr. 27. 13:13
 3/3 anonim válasza:

#1 válaszoló voltam...

Nem vagyok szemorvos, de azt gyanítom, hogy szemszárazság okozhat ilyen panaszokat. Azért majd ha újból megnyitnak a rendelők, menj el vele szakorvoshoz is.

Addig viszont azzal nem ártasz magadnak, ha kipróbálod valamelyik műkönnyet. Naponta elég 1-2-szer csepegtetni. Ha érzed a javulást és nem vált ki irritációt, akkor használd nyugodtan, nincs káros mellékhatása.

Mondjuk még az is eszembe jutott, hogy ha bármiféle szemvörösödéssel is együtt jár ez a kényszerű hunyorgás, akkor lehet, hogy a lakásban lévő porra (esetleg valami állatszőrre) vagy a mostanában erősödő tavaszi pollenkoncentrációra reagál így a szemed. De az már más allergiás tünetekkel is együtt járna, szóval maradjunk egyelőre a legegyszerűbb esetnél. :)

2020. ápr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!