Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Bemérhették ennyire különbözőe...

Bemérhették ennyire különbözően a szemem?

Figyelt kérdés
kb 1 éve észrevettem hogy romlott a látásom, ezért elmentem szemészhez. Úgy mérte be, hogy -0,25J -0,5B és -0,25cyl a szemem. Úgy voltam vele, hogy erre teljesen felesleges a szemüveg. Kb fél évre rá megint voltam szemészeten akkor már -0,25J 0,75B és -0,25 cyl mondtak. Akkor is úgy voltam vele hogy felesleges. Mostanában megint jobban odafigyelek rá és zavar. Mit tegyek, menjek el megint? Honnan tudom hogy jól mérik be a szemem? ilyen kicsi dioptriára hordjak szemüveget?

2020. máj. 14. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Igen, hordja ilyen kicsi dioptriára is szemüveget, mert ha nem hordasz, nagy eséllyel még fog romlani (saját bőrömön tapasztaltam). És a bemérés...a szakemberek általában nem szoknak ilyenben tévedni, de ha te nem bízol meg abban, aki csinálta, akkor menj el máshoz, ha van lehetőséged akkor magánba, ott sokkal jobb az ellátás.
2020. máj. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem neked nem is kellene szemüveg. 0,25 dioptriát annak szoktak felírni, aki nyafog, és írnak neki valamit, hogy kiengeszteljék.

A felírásnál egy jó orvos vagy optometrista megkérdezi a körülményeidet, hogy mit csinálsz, mivel foglalkozol és ezeket is figyelembe veszi. Lehet, hogy ezt nem tette meg valamelyik. Javaslom hogy menj el egy optikába (pl. OpticWorld, vagy kis optika, de ne Ofotért vagy visionexpess-be, mert azok csak a saját dolgaikat akarják eladni) és csináltass ott is egy vizsgálatot úgy, hogy megmutatod/elmondod ezeket az eredményeket.

2020. máj. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Kell a szemüveg, nem a dioptria miatt főleg, hanem a szemtengelyferdülésed miatt
2020. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3: Honnan veszed, hogy szemtengelyferdülése van a kérdezőnek?

Amúgy meg azt szokták javasolni, hogy ha nem muszáj, akkor ne hord, mert hozzászokik a szem és gyorsabban romlik utána. Nekem is azt mondták, hogy ha nem szükséges, inkább nem írnának fel erősebb szemüveget, mert később gyakrabban kell majd egyre nagyobb dioptriákra váltani.

2020. máj. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

“Honnan veszed, hogy szemtengelyferdülése van a kérdezőnek?“

A leletéből


“Amúgy meg azt szokták javasolni, hogy ha nem muszáj, akkor ne hord, mert hozzászokik a szem és gyorsabban romlik utána. “


Csak a hülyék mondanak ilyet, akik nem figyeltek biológia és fizika órán.


“Nekem is azt mondták, hogy ha nem szükséges, inkább nem írnának fel erősebb szemüveget, mert később gyakrabban kell majd egyre nagyobb dioptriákra váltani.“

Na persze

2020. máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na most aztán szerencsétlen kérdezőnek jó sokat segítettetek. De már elnézést, de az 5-ös válaszoló orvos, hogy ilyen jól tudja? Amúgy nekem is azt javasolták, amit a #4-es írt.
2020. máj. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. A szem se nem romlik, se nem javul attól, hogy van rajta szemüveg. Meg attól sem, ha nincs.

2. A szemüveghordás igenis elszoktatja az agyat a kompenzációtól, így levéve - hiába ugyanakkora a dioptria - a korrigálási képessége tovább marad rosszabb. Ergo egyre hosszabban homályosabban fog látni nélküle, mint, amikor még nem volt szemüveges. Ugyanezen okból szoktak kicsit gyengébbet felírni.

3. A -0,25-re teljesen felesleges a szemüveg, tekintve, hogy mennyi macerával jár, valamint a 2. pontot.

4. Végül nehogy már bevegyétek, hogy ez egy egzakt mérés, pláne negyed dioptriás eltéréseknél. Hogy akkor éppen ki hogyan lát, az függ a megvilágítástól, stressztől, kipihentségtől, napszaktól, fényviszonyoktól, na meg a szerencsétől is.

2020. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!