Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A szemüvegnek nem gond, ha...

A szemüvegnek nem gond, ha alkohol tartalmú szemüvegtiszítóspray-t használok?

Figyelt kérdés

Venni akartam szemüvegtisztítósprayt, amit 10 éve használok, mindig ugyanarról a helyről veszem, nagyon finom anyag, csillogó tisztára tisztítja a szemüvegem. 1200 forint szokott lenni 30 ml-es. Ez az üzlet viszont bizonytalan időre bezárt.


Másik szemüveg optikai boltba mentem és direkt mondtam az eladónak, hogy nem akármilyen, (mert vannak a piacon olcsó hamisítványok), hanem jó speciális szemüvegtisztítóspray-t kérnék, mert csak optikai boltokban van megbízható. Direkt mondtam.


Mondta, hogy van 20 ml-es 1300 forint, gondoltam ez is valami jó és csalódtam benne, mert mikor ráfújom a kendőre és törlöm a szemüveget, ha megszárad mázgás lesz a szemüveg és alkohol is van benne. Az viszont véleményem szerint nem jó, ha alkohol is van benne, mert az fertőtlenít is, de szétmarja a szemüveget és a törlőkendő is mikor megszárad a spray-tól látszik a nyoma a kendőn, hogy hova fújtam. Amit eddig használtam, soha nem látszott a kendőn mikor megszáradt, a szemüveg is jó tiszta volt.


Szerintetek ezt utóbbit gyorsan dobjam el, ne használjam, mindegy, hogy optikai boltbol vettem, mert alkohol is van benne és tönkreteszi a drága szemüvegem vagy használhatom míg nem nyit ki a másik optikai bolt és lesz újra a szokásos spray?


Ha árt a szemüvegnek, ígyis két hete használom, akkor hagyom és míg nem kapok amit eddig, inkább sima vizes kendővel törlöm a szemüveget.



2020. máj. 18. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:
En tettem tonkre szemuveget alkoholos kendovel. Mivel mindenfele reteg volt rajta (nemtom, tukrozodesmentes, karc ellen, para ellen stb) valamelyik reteg nem szerette es tonkrement.
2020. máj. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanaz a sztori

Ilyen alkoholos törlőkkel tisztítottam és teljesen összekarcolta

Azt hiszem brillen putzen volt ráírva a dobozra

2020. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!