Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez is üvegtest homály?

Ez is üvegtest homály?

Figyelt kérdés
2-3 hete észre vettem,hogy foltok vannak a szememben,elmentem vele orvoshoz azt mondta semmi gond("retina ép,fekszik"),a látásomat nem veszélyezteti,csak nehéz lesz megszokni.Azt elfelejtettem neki említeni,hogy néha ilyen szikrákat is látok.Annak utána néztem,az a szememben lerakodott ásványi anyagok miatt van.Viszont néha (ezt látom legritkábban) látok ilyen felvillanó fehér gömböcskét ami egyből el is tűnik.Ez is az üvegtesti homályhoz tartozhat?

2020. máj. 21. 07:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Akarod - nemakarod, meg kell szoknod, mert öregszel. Én kaptam rá valamit azzal a bíztatással, hogy nem valószínű, hogy használni fog. Be is vált, nem használt.
2020. máj. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A családban volt ilyen probléma. A felvillanások azt jelzik, hogy valami irritálja a retinádat. A retina és a szemgolyó között van egy üvegtesti határhártya. Ez megerőltetés vagy ütés hatására leválhat a retináról. Ha teljesen leválik, akkor általában nincs gond, viszont ha részlegesen leválik, akkor a retinához tapadó részei "rágatják" a retinát, és az okozhat ilyen felvillanásokat. Ez nagyon gyakori és általános dolog, általában veszélytelen, de figyelni kell a retinát, ellenőriztesd rendszeresen (kb. félévente). Ha a villanások megsokszorozódnak, vagy egyéb furcsaságot tapasztalsz a látásodban, akkor azonnal szemészeti ügyeletre kell menni. Legközelebbi rutin szemészeti vizsgálaton kérdezz rá, hogy az orvos lát-e üvegtesti határhártya (részleges) leválást? Egyébként az én családtagomat négy szemész vizsgálta meg, és kettő látta csak a leválást, nehezen észrevehető. Az ütésektől, megerőltetéstől kímélni kell magadat, amíg meg nem történik a részleges leválás, nehogy a leváló határhártya beszakítsa a retinát.
2020. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!