Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Erősen rövidlátók! Nektek...

Erősen rövidlátók! Nektek hanyas dioptriától volt az, hogy olvasni/telefonozni is csak szemüvegben tudtatok?

Figyelt kérdés

Eddig közel -3-as volt a szemem, de most vettem észre, hogy 2 év stagnálás után megint romlott. Már annyira rossz, hogyha nem teljesen közelről (15-20 cm) nézem a telefont (ami 6,5 ", úgyhogy elég nagy), akkor kissé homályosan látom, 30 cm-ről meg már teljesen homályos.

Nektek hanyas dioptriától kellett a telefonozáshoz is szemüveget hordanotok?



2020. jún. 1. 01:16
 1/6 anonim válasza:
100%
Nekem -4 a szemem és már csak nagyon közelről látom ezeket szóval általában szemüvegben szoktam.
2020. jún. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nekem most -7 de már -5 dioptriánál bele kellett bujjak tehăt nagyon homalyod mar minden
2020. jún. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2020. jún. 2. 12:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Éleslátás max 1/dioptria értékig méterben, tehát pl -5-ös az 20 centiig), ebből meg is van a válasz.
2020. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kijelzőméret meg nem számít, nyilván a betűméret az érdekes, az meg beállítás kérdése.
2020. jún. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 VarSzagy válasza:
Nekem az a szerencsém,hogy csak a bal szemem szar(kb -3,5),de a jobb szemem csak -0,5 szóval én azzal teljesen elvagyok. 3 év múlva,mikor 18 leszek megyek szemműtétre,de igazából simán ellenék szemüveg nélkül addig
2020. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!