Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Árthat a látásnak, ha alvás...

Árthat a látásnak, ha alvás közben a szememen "fekszem"?

Figyelt kérdés

A jobb szemem 1 egész dioptriával rosszabb a bal szememnél. Összefügghet azzal, hogy hason szoktam aludni, balra fordítom a fejem, megnyomódik kicsit a szemem és tulajdonképpen rajta fekszem?

Lehet, hogy hülye kérdés, de azért köszi a válaszokat.



2020. jún. 4. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Hát, ha te tényleg tudsz a szemeden feküdni, akkor igen. Például egy teknősnek vagy egy békának valószínűleg nem lenne szerencsés ráfeküdni a szemére...
2020. jún. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Világ életemben így aludtam, (mondjuk mindkét szemem -3,5), de szerintem kizárt, hogy emiatt lenne. Éjjel egyébként is mozogsz, csak reggel nem emlékszel rá. Sok embernek rosszabb az egyik szeme, mint a másik, képernyő, erőltetés, genetika, akármi miatt lehet. :)
2020. jún. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
nem
2020. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szemeden nem feküdsz, hiszen az fájna, diszkomfort érzésed lenne, amit nem nagyon bírnál 2-3 percnél tovább. Ha viszont valamiért tényleg azon fekszel, akkor az káros lehet igen, hiszen elnyomod a szemedet. Változtass ezen az alvási pózon, hosszú távon rossz a szemednek.
2020. jún. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!