Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg helyett kontaktlencse?

Szemüveg helyett kontaktlencse?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék kontaktlencsét hordani szemüveg helyett,de nagyon félek kipróbálni.

Már néztem erről oktató videókat hogy kell berakni meg kivenni,mégis saját tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Nagyon kellemetlen érzés?

Amikor a szemből ki kell venni,nagyon rossz érzés? Az első alkalommal mennyire nehéz megszokni?

Mellette lehet állatot tartani lakásban,ha hullik a szőre?

Az én szemem cilinderes,arra is lehet kontaktlencsét kapni?

Bármilyen személyes tapasztalat vagy tanács érdekel. Leginkább egy kis biztatás kellene,mert rettegek hogy elrontok valamit amit már nem tudok vissza fordítani a szememen,sajnos sok rémtörténetet hallottam már ezzel kapcsolatban.



2020. jún. 15. 14:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan próbáld ki. Optikákban megtanítják, kapsz próba lencsét. Tök könnyű ki be tenni, nekem egyből ment... Egyedül amikor nagyok voltak a körmeim szenvedtem kicsit kivételnél, de abba is belejöttem 😁 Semmit nem fogsz elrontani, csak be kell tartani a hordási időt, (én pl havi lencsét használok), meg hogy mindig tiszta kézzel nyúlj hozzá, ápoló folyadékkal letakarítsd a lencsét. De pár perc az egész.

Pár érv mellette:

- Tudsz vele fürdeni ( persze vigyázni kell ne menjen szemedbe annyira a víz, de jobb mint szemüveggel)

- Nem párásodik be.

- Esőben nem ázik meg.

- Lehet vele sportolni.

- Kényelmes.

Én szoktam mellé műkőnnyet , szemcseppet használni.

2020. jún. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!