Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hányas dioptriától ajánlott...

Wiky.x kérdése:

Hányas dioptriától ajánlott szemüveget viselni?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerősöm, aki -0,25-re szemüveget kapott, más -0,5 és -0,75-re sem. Hallottam már olyat is, hogy a szem még tud alkalmazkodni -1 D alatt, így ilyenkor nem érdemes. Szeretném tudni a véleményeteket és, hogy az előző állítás szerintetek mennyire hiteles.:)

2020. jún. 16. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 0,5-öt mar felírták mert rendszeresen fájt a szemem és a fejem szemüveggel pedig nem. De egyébként 0,75 alatt nekem azt mondták nem irjak fel ha amúgy nincs panasz
2020. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, kb három eg után meg is szűntek a panaszok, azóta sem kell szemüveg.
2020. jún. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tud alkalmazkodni a szem! Nekem az egyik 0,25-ös, de soha meg nem mondtam volna magamtól, mert kristálytisztán látom vele az apróbetűs szöveget is. Csak szemvizsgálat során derült ki. A másik 0,75-ös, erről már tudok jó ideje, több, mint 10 éve észrevettem, hogy homályosabban látok vele, mint a másikkal. Azt nyilván nem tudtam, hogy hányas szemüveg kéne rá, csak azt, hogy az a szemem gyengébb. De mondták is, hogy amíg nem okoz fejfájást például vagy nem zavaró, addig nem kell rá szemüveg. Az apróbetűt is el tudom olvasni vele, csak nem látom olyan tökéletesen, de simán kiolvasom az irományt.
2020. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig nem úgy olvasok apróbetűs szöveget, hogy letakarom a jobbik fél szemem, hanem a kettővel egyszerre, akkor is élesen látom a szöveget. Mert a jó szemem (ami 0,25-ös) kompenzálja a rosszabbik életlenségét.
2020. jún. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1,5-össel már kellemetlen tüneteim voltak. Főleg utcán érzékeltem szédülést, bizonytalanság érzetet nekem ez jelezte először, fejfájás ritkábban, inkább fáradtság a szemeimnél.
2020. jún. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvosi vizsgálatig szintén nem tűnt fel, hogy nem látok, -0,75 volt ekkor, de miután hordani kezdtem sokkal jobb lett.
2020. jún. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!:)
2020. jún. 17. 14:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
En - 0,75-tel szurkuletkor mar majd meg orultem.
2020. jún. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell érezni. Ha zavar hogy nem látsz akkor kell a szemüveg. De számolj vele hogy utána elkezd romlani sajna. En nagyon banom hogy 1re elkezdtem rendszeresen használni. 1valatt inkább szemtornával próbálkoznék.
2020. jún. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak -0,25 mindkettő, de muszáj szemüveget hordanom mert nem látom a jelzőtáblákat. Most csinálom a jogsit, volt szemteszt és szemüveg nélkül nem jutottam volna át.
2020. júl. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!