Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mindent tudsz a kontaktlencsér...

Mindent tudsz a kontaktlencséről? Kiokítasz?

Figyelt kérdés

Romlik a szemem ahogy idősödöm, a jövőhéten fogok készítettni szemüveget, és arra gondoltam ha már ott vagyok az optikában, lehet hogy a lencsét is kipróbálnám. A gondom az, hogy semmit nem tudom igazából róluk.

Ezt ugyanúgy vizsgálják milyen kell, mint a dioptriás szemüvegnél a lencsét? Megvan hogy milyen erősségű kell? Olvastam, hogy sokan a neten rendelik, de mi alapján?

Mit jelent a napi, havi éves kontaktlencse?

Hogy kell tiszítani?


Szóval elég sötétség van e téren nálam, jó lenne ha az alapoktól fel lennék világosítva :D


Köszi.



2020. jún. 20. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:

A kontaktlencsés szemvizsgálat nem kizárólag a diioptria megállapításából áll, de meg tudják csinálni a normál szemvizsgálattal egyszerre. Azon túl, hogy lehet dioptria különbség a szemüveg és a kontaktlencse között, figyelembe kell venni a szaruhártya állapotát, görbületét, stb. is.


Neten rendelni akkor tudod, ha kézhez kapod a papírt, amin szerepel a javasolt korrekció. (Kontaktlencse esetén szférikus dioptria, cilinder, cilinder tengely, görbület, víztartalom, összetétel, stb.) A "normál" optikák nem annyira szeretik, ha nem tőlük veszed, ezért az első adagot általában náluk kell megvenned. Ha az elfogyott, minden további nélkül megrendelheted az eOptika.hu-n vagy az Alensánál.


Alapvetően a kontaktlencse lehet a hordási idő szerint napi, heti, kétheti, havi vagy éves is. Ez azt jelenti, hogy egy adott lencsét mennyi ideig lehet hordani. Azt azonban el lehet mondani, hogy a napi és a havi a legnépszerűbb. A többit csak speciális esetekben érdemes alkalmazni, úgyhogy azokról le is beszélnélek.


A napi lencse előnye, hogy nincs szükség ápolószerre. Reggel fertőtlenítőszeres kézmosás (nekem az InnoSept vált be az évek alatt) után beteszed a szemedbe, majd a nap végén szintén kézmosás után kiveszed és eldobod. Nem kell bajlódnod a lencse tisztításával, tartóval, folyadékkal. Hátránya, hogy mindennapi viselet esetén 5x annyiba kerül mint a havi, valamint egyáltalán nem lehet benne aludni.


A havi lencse előnye, hogy mindennapos viselés esetén sem több a költsége, valamint a jobb fajtákban akár aludni is lehet. A lencsében alvást annyira nem ajánlom, mert kényelmetlen és nem olyan jó a szemnek, de például egy Biofinity lencse esetén akkor sincs baj, ha egy hétig nem veszed ki. 3 év alatt kb. 5 alkalommal aludtam benne, de reggel azonnal ki kellett vennem. A havi lencse hátránya, hogy még jobban oda kell figyelni a higiéniára, naponta tisztítani kell a lencsét és a tokot is.


Az alapján érdemes választanod, hogy mennyit hordod egy héten. Ha heti 2-3 napnál gyakrabban hordanád, akkor inkább havi. Én nagyon össze-vissza hordom, ezért éppen napi lencsét használok. Előfordul, hogy egy hétig nem használok lencsét (pláne home office-ban), de van olyan is, hogy 7/6 nap hordom.

2020. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:


A lencséknek van napon belüli viselési idejük is, tehát hogy mennyit lehet a szemedben. A legolcsóbb lencsetípusoknál ez napi 6-7 óra, a prémium lencséknél akár 12 óra. Egyértelműen a prémium lencséket javaslom, mivel könnyebb kezelni is őket. Egy drágább lencsének (pl. Biofinity) jobb tartása van, ezért kezdőként is könnyebben be tudod tenni.


Szemszárazság ellen érdemes műkönnyet venni. Nekem az Ocutears vált be. Társaihoz képest drágább, de mindenképp megéri. Van benne hyaluron sav is, ami megakadályozza, hogy kipárologjon a szemedből a nedvesség.


Kontaktlencséből nekem a CooperVision termékei váltak be, akár haviból, akár napiból. Az egyik legdrágább lencsegyártó, de nagyon jó minőségű, kényelmes lencséket gyártanak. Egyébként pedig az Alcon márka sem rossz.

2020. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!