Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyjából hány dioptriát...

Wiky.x kérdése:

Nagyjából hány dioptriát romolhatott a szemem?

Figyelt kérdés
2019. Áprilisában elmentünk szemészetre, mert észrevettem, hogy nem ugyan olyan élesen látok a két szememmel. Ekkor a szemész megállapította a következőt: J: -0,5D B: -0,25 D. Azt mondta, hogy erre még nem kell szemüveg, de menjünk vissza fél évente kontrollra, mert valószínüleg romolni fog. Októberben már J: -0,75 D -0,25 és B: -0,5. Ekkor azt mondta a szemész, hogy ő erre még nem írna fel feltétlenül szemüveget, de ha engem zavar, akkor nyugodtan. Apám egyből rávágta, hogy nem kell, mert jól látok. (Nem kérdezett meg előbb.) A vírus helyzet miatt most júniusban megyünk majd vissza. Valószínüleg mennyit romolhatott a szemem, ha apu régi -0,5 dioptriás szemüvegével jobban látok, de érzem, hogy a bal szememre kicsivel nagyobb és a jobb szememre minimum kétszer akkora dioptria kéne. Mennyi az az érték, amennyit romolhatott? Csak szeretném tudni, hogy ne érjen meglepetésként. :) L14

2020. jún. 22. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Jól beszélt a szemész.

Elárulom továbbá, hogy majdnem mindenki jobban lát egy nagyon gyenge mínuszos szemüveggel, mivel az, hogy a nullás szem micsoda, az nem egy olyan egzakt dolog, mint, hogy a fénysebesség annyi amennyi. Valaki anno rájött, hogy a látására nem panaszkodó ÁTLAGember szemfelbontása 1 ívperc körül van, erre kijelentette, hogy az akkor 1,000000000 ívperc az pontosan és olyan szárvastagságú betűket tett az olvasótábla alsó vonala fölé, amik 5 méterről pont 1 ívperc alatt látszanak. Ha látja, akkor 100%-os. Majd miután ezt így jól ezermillió tizedesjegy pontossággal kifundálták, jól elhanyagoltak olyan mérési körülményeket, hogy ki mennyire fáradt a méréskor, melyik napszak van éppen, mekkora megvilágítás, meg hogy 5 és fél méterre áll-e vagy 6-ra.

2020. jún. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ezt teljes mértékig értem és tisztában vagyok vele. Viszont az is tény, hogy mindenkinek más a látásigénye, így ez is egy fontos tényezõ. A kérdésem nem ez volt, mivel érzem, hogy nem látok olyan jól, ezért szeretném tudni, hogy nagyjából milyen dioptria értékre számíthatok.
2020. jún. 23. 18:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyi lett végül a dioptriád?
2020. szept. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
J:-0,5D B:-05D. A fura az egészben az, hogy még mindig érzem és tapasztalom, hogy a jobb szememmel rosszabbul látok, pedig az orvos szerint pont, hogy a bal szememmel látok jobban(?). Ő a legjobb szemész az egész megyében, de nálam mintha nem tudná megmondani helyesen. Megkérdeztem, hogy mi van akkor, ha én azt tapasztalom, hogy a jobb szememmel látok gyengébben, erre azt mondta, hogy lehetetlen. És a vizsgáló teremben meg mintha élesebben látnám a táblát, mint ahogy a mindennapokban látok.
2020. dec. 15. 21:28
 5/5 anonim ***** válasza:

"a jobb szememmel rosszabbul látok, pedig az orvos szerint pont, hogy a bal szememmel látok jobban"

Szerintem ez nem így akartad írni :D

Jobban látod a táblát, mert valószínűleg olyankor nagyon ráfókuszálsz, meg erőlteted a szemed, a mindennapokban meg nem.

És még 2 dolog lehet, ami a látásélességed változását idézi elő: egyik a szemszárazság. Biztos észrevetted már, hogy ha könnyes a szemed, akkor jobban látsz.

Másik dolog a sok ideig közelre fókuszálás. Ezek után kell egy kis idő, amíg visszaáll a rendes látásélesség.

2020. dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!