Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért fáj a szemem mostanában?...

Miért fáj a szemem mostanában? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Májustól kezdve szinte minden napossá vált a szemfájás, szemhéjrángás meg bevérzik egy kicsit a szemem.

Amit tudni kel rólam: 18/f és körülbelül másfél éve használok kontaklencsét, de ilyen sosem történt idáig.

Próbáltam, hogy nem rakom be a lencsét néhány napig de ugyan úgy fàjt a szemem( persze nem úgy mint amikor bent van)

Valószínűleg a lencse lehet a hibás, de nem történt semmi változás. (Gondolok itt arra, hogy ugyan úgy és annyit használom ahogy azelőtt, nem készül más anyagokból, ugyan azt veszem ahogy eddig is, folyadék is ugyan az.)

Kérdésem, hogy ilyenkor az optikába menjek ahol veszem a lencsét vagy egyből a szemészetre?

Plusz ha valakinek volt hasonló esete attól várom szívesen a válaszát.

(Így utólag annyi meg hogy a kimerültséget kizárnám.)

Köszönöm előre a válaszokat.



2020. jún. 24. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én valami gyulladásra gondolnék mindenféleképpen, viszont hogy kizárhassuk a súlyos szembetegségeket, azt kérném tőled, írd meg, hogy milyen jellegű a fájdalom a szemedben. A szemhéjrángás általában a stressztől van, ez milyen gyakran jelentkezik? Az, hogy bevérzett a szemed az szintén a gyulladás jelenlétét erősíti meg. A szemed "kikészült" a kontaktlencsétől, valószínűleg ez állhat a háttérben. Sajnos pár nap alatt nem gyógyul a szem, egy sima kötőhártya-gyulladás is eltarthat 2-3 hétig. A legegyszerűbb opció az lenne, ha nem használnád 1 hétig minimum, és ha javul, akkor tudhatod, hogy a kontaktlencsével van gond. Ebben az esetben el kell menj egy szemész szakemberhez, ő majd elmondja hogy mi a teendő. Ha nem múlik el, akkor viszont egy olyan gyulladással/betegséggel állunk szemben, amit nem a kontaktlencse okoz. Ekkor szintén el kéne hogy látogass egy szemészetre, ahol megvizsgálják a szemedet, kívül-belül, egy teljes vizsgálat.

A lényeg az az, hogyha 1 héten belül nem javul, akkor menj szemészetre, ott segíteni fognak!

2020. jún. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hali!

Fájdalom mindig másmilyen, de a legtöbbször mintha a szemem hátulja fájna, amit persze kísér egy nagyon nagyon enyhe fejfájás is.

De van amikor mintha tűket szúrnának a szemembe, de az csak egy pillanat.

Nem vagyok nagyon stresszes, sőt egy elég nyugodt típus vagyok.

Egy próbát megér, hogy nem használok lencsét egy hétig minimum.

A bevérzés másnapra elmúlik miután aludtam, az csak akkor szokott lenni ha sokat van bent a lencse.

Köszönöm a tanácsokat, tényleg hasznosak voltak. :)

2020. jún. 24. 17:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha esetleg hasonlít nyomó, szem mögötti fájdalomra, akkor az akár magas szemnyomást is jelenthet, a bevörösödés is lehet emiatt. Mert igazából a kontaktlencse okozhat vörös szemet, de a nyomás jellegű fájdalom az eltér a kontaktlencsétől. Mindenféleképpen menj el szemorvoshoz ha nem múlik el. A magas szemnyomás károsítja a látóideget, ami akár súlyos látásromláshoz vezethet. Ezzel nem szerettelek volna megijeszteni, de úgy gondolom jobb félni mint megijedni, te is megnyugszol ha elmész egy szakemberhez.
2020. jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hála istennek nem magas a vérnyomásom, hanem pont az ellentettje.

Vagy ez nem számít?

2020. jún. 25. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:
A vérnyomás és a szemnyomás két különböző dolog. A szemnyomásodat kéne megmérni, amit szemészeten tudnak elvégezni.
2020. jún. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na, voltál azóta esetleg szemésznél? Fáj-e még a szemed?
2020. jún. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hello!

Nem voltam meg mert valamilyen mágikus módon de mostmár nincs nagyon semmi baj vagy éppen enyhült szóval jó minden.

Köszi szépen a segítséget, tanácsokat, sokat segítettél tényleg. :)

2020. jún. 27. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!