Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi az oka annak, hogy ha pár...

Mi az oka annak, hogy ha pár óráig nem hordom a szemüveget, sokkal élesebben látok? Mint ha kitisztulna a látásom szemüveg nélkül.

Figyelt kérdés
-4 es a szemem.

2020. jún. 27. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A szemed probál jobban fókuszálni, visszont ettől könnyen elfáradhat.
2020. jún. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Régi a szemüveged, más dioptria kell.

És kortól függően (nem írtad hány éves vagy, és mióta van szemüveged), a közeli, és távoli dioptria is elkezd szétválni.

Vagy közelre látsz jobban, vagy távolra. Így sajna két szemüveg fog kelleni, vagy egy multifokális.

2020. jún. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rövidlátó vagyok. Közelre látok.

22 vagyok és már régóta használom ezt a szemüveget. Lehet hogy javult a szemem?

2020. jún. 27. 19:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Évente kellene kontrollra járni.
2020. jún. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Javulhatott azóta?
2020. jún. 27. 19:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem fiatalon folyton ingadozott. Egyszer javult és máskor romlott.

Aztán negyvenhez közeledve elkezdett javulni évről-évre. Mondjuk ez a fiatalkori rövidlátásra jelemző.

Azért érdemes évente új szeműveget készítetni vagyis lencséket, mert a szemlencse a nem megfelelően orvos által aktuális értékek megfelelő, akkor torzulhat, úgynevezett astigmiát okoz. Ennek az elváltozásnak a hatását, cilinder-esnek nevezett, eltérő szeműveglencsével lehet csak korrigálni.

2020. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!