Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ezek a vakfoltok normálisak?

Ezek a vakfoltok normálisak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A mai napokban észrevettem hogy egyik szemem egy kicsit jobb mint a másik. Ezzel nem is lenne nagy baj mert több helyen is olvastam, hogy egyik szemunk altalaban mindig erosebb mint a a másik.

Pont játszottam egy játékkal ahol amikor egy karakter beszél akkor az arca és persze arca melett a felirat is megjelenik. Próbáltam hogy becsukom az egyik szemem és úgy próbáltam olvasni ekkor észrvettem hogy ha adott helyen nézem a képernyőt konkrétan nem láttam a karakterek arcát de ha picit alrebb neztem mar egesz jol kivehetoek voltak meg ha nem is arra fókuszáltam. A másik szememmel is megpróbáltam egy masik szögből és megintcsak egy bizonyos pozicioba valo fokuszalaskor egyszerűen eltűnt az arc. Azt tudom hogy az embereknek vannak természetes vakfoltjaik, ez lehetett a gond nálam is? Illetve ez normális? Termeszetesen ha mindkét szemem nyitva van nem szoktam problemaim lenni (nagyritkán gyors fekete "el úszó" dolgokat latok szemem sarkából ha jól tudom ezeket "eye floater" eknek hívják amik szinten normálisak, ui:ezek magyar nevét sajnos nem ismerem).

Válaszokat előre is Köszönöm!

21/F



2020. jún. 30. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem képernyőn, hanem a valóságban játszod ezt, akkor is jellemző?
2020. jún. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem egészen értem, hogy érted ezt. Valóságban sokkal nehezebb ezt kivitelezni a környezet miatt is. De tükörnél ha picit messzebb állok meg tudom magammal csinálni ha mindig becsukom egyik szemem akkor hajam is látom meg nyakam is de a pont kozotte levő "pontban" az arcom nem. Leellenőrzitem a vakfolt tesztekkel és valóban ott vannak a vakfoltjaim ahol ezek megtortennek. Ebben az esetben ez normalis?
2020. jún. 30. 01:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincsenek vak foltok. 1db vak folt van mindenki szemén. Ha neked több van azt látótér vesztésnek hívják glaucoma okozjat ilyet

Visszafordítjatatlan és kezeletlenül romlik és vaksaghoz vezet. Ha ezt nem 1.pontban érzekeled mennek a szemészetre sürgősen

2020. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindkét szemmel látod a vakfoltodat. Itt tesztelheted:

[link]

2020. júl. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden normális embernek van vakfolt a szemén, konkrétan így hívják azt a helyet, ahol a látóideg kilép a szemgolyóból.
2020. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3 as válaszoló! Csak 1 vakfoltom van de mivel mindkét szemen van egy ezért írtam, hogy "vakfoltok"
2020. júl. 3. 21:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor semmi gond :)
2020. júl. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia. En a napokban vetem ugyan ezt eszre oldalra nezeskor eltűnik a masik oldal nagyon.bepanikoltam.

Veled azota mi van?

2020. okt. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia voltál vele szem orvosnál azota ? En is latom mind ket szemembe ha oldalra nézek akkor is de nem ott ahova nézek hanem mellette. Azota annyira fókuszál ra a szemem tiszta pánikba vagyok. Voltam latoter vizsgálaton is rendben van.
2020. okt. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!