Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kancsalság és dioptria együtte...

Kancsalság és dioptria együttes korrigálására van lehetőség?

Figyelt kérdés
Tavaly voltam a Mária utcában,25 éves vagyok jelenleg. 5 évesen műtötték a klinikán a szemem kancsalság ellen, az eredmény azonban nem lett tökéletes. Orvosi szemmel nagyon minimálisnak mondják a kancsalítást, engem mégis nagyon zavar. A szemüveg-és a kontaklencse gyakorlatilag teljesen kihúzza a kancsalságom. A Sasszemklinika honlapján találtam rá a Visumax műtétre, ott olvastam,hogy asztigmiásoknak is ajánlják a műtétet. A kérdésem az, hogy amennyiben megműtettnéma szemem ezzel az eljárással, a dioptria is helyére kerülne, és a kancsalságom is csak akkora mértékű lenne, mint szemüveg/kontaklencseviselés esetén? Erre azért gondolom,h lehet lehetőség, mivel fénytörési hiba miatt kancsalítok,és ha a fénytörési hibát a lézer megszünteti,a kancsalítás is minimálisra csökkenne? Köszönöm a válaszokat! (pluszos dioptria, cilinder, asztigmia)

2020. júl. 1. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben utána járnék.

Mint írod, 20 évvel ezelőtt műtötték a szemed.

20 év alatt az orvostudomány rengeteget fejlődött, a szemészeti beavatkozásoknál, pedig nem is lehet kategorizálni a különbséget.

Ma már olyan beavatkozásokat is rutinként tudnak megcsinálni, ami 20 éve még elképzelhetetlen utópisztiának minősült.

2020. júl. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyetértek én is, menj el a Sasszemklinikára, azok a legtapasztaltabbak és kérdezd meg őket. Az a hírük, hogy nem szoktak kamuzni.
2020. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!