Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az optikában már meglévő...

Az optikában már meglévő lencsét át lehet tetetni új keretbe?

Figyelt kérdés

2020. júl. 4. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Igen
2020. júl. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Attól függ, hogy mekkora lencsét akarsz....mert lehet, hogy le kell vágni belőle, ha teljesen más formájú az új keret, akkor át kell szabni a lencsét is....
2020. júl. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést.

A lencsét a kerethez csiszolják, és kerettel együtt kapod.

Tehát nem egy pár lencse van az optikusnál, hanem egy kész szemüveg.

Ha baromi nagy mázlid van, és hasonló keretet választasz az helyett amelyik nem tetszik, akkor TALÁN.

Ha multifokális, akkor esélytelen.

Ha van egy meglévő szemüveged, aminek jó a lencséje, de a kerettel van a baj, akkor ezt majd ott megmondják, hogy milyen keretbe tudják (ha lehet) belecsiszolni.

Túl sok összetevős a dolog, és azt sem tudjuk hogy miért kell másik keret.

Ezt így nem lehet megmondani.

2020. júl. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Teljesen új, becsiszolatlan lencsékről lenne szó,mivel azokat sokkal olcsóbban (kb. negyed áron) meg tudom rendelni Kínából. Pár évvel ezelőtt rendeltem onnan komplett szemüveget,egyedül a kerettel volt bajom,nem állt jól,azt szeretném inkább felpróbálni. Gondolom,hogy a lencséken van sokkal nagyobb profitjuk,ezért lennék kíváncsi rá,vajon ez így elképzelhető ötlet lenne-e.
2020. júl. 4. 17:39
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Hát.....szerintem akkor már méresd is be az optikusnál, hogy tuti akkora-e a dioptriája....
2020. júl. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mézga Krisztina ***** válasza:
81%
A helyedben nem szórakoznék a szememmel. Lehet h olcsóbb Kínából, de nem bíznék a minőségében. A becsiszolás függ a keret, a lencse méretétől, átmérőjétől, fókuszának elhelyezkedésétől, hány fókuszú a lencse (egyfókuszú, bifokális, multifokális stb.), az ehhez viszonyuló szemed pupillatávolságától, a dioptriától, az esetleges cilinderektől. Egyszóval, én inkább optikusnál vennék Hoya, Zeiss stb. lencsét, mint vmi kínai gagyit.
2020. júl. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kínából én sem rendelnék lencsét. Ha ennyi spúr vagy, akkor vizsgáltasd be orvossal a szemed, ír fel neked szemüvegreceptet, és az adatok alapján rendelj netről. A kínai megoldástól egy fokkal jobb.
2020. júl. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Itthon hogy történik a lencse készítés? Megvizsgálják a szemet,aztán elküldik az adatokat,egy gép meg megcsinálja a lencsét. Nyilván én is bemérettem,az összes adatot elküldtem,és úgy rendeltem meg a lencsét. Miért lenne bármivel is rosszabb minőségű? -7-es szemem van,az egyik cilinderes,észreveszem ha nem jó a szemüvegem,de minden rendben volt. Igazából a minőség kérdése lényegtelen,mivel saját tapasztalatom alapján nincs különbség.


Az spúrkodás,ha nincsen 60-75000 forintom szemüvegre,mikor ugyanez ugyanilyen vékonyítással (itthon amiatt is nagyon drága) onnan kijön 20000Ft-ból?

2020. júl. 6. 18:36
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Hát sajnos ez akkora dioptria, hogy inkább igenis legyen drágább az a szemüveg!
2020. júl. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%

Mit hozol ki húszezer forintból?

Mert ha csak a lencsék kerülnek ennyibe, akkor valamit rosszul csinálsz.

2020. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!