Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nem volt jó már a szemüveg,nem láttam vele. Ezenkívűl iskolában is ideiglenesen nem alkalmas voltam beiratkozásnál, tehát mindenképpen le szerettem volna cserélni. Voltam az optikában, megvizsgáltak, azt mondták a jobb szememre nem tudnak olyan lencsét adni, amivel látok. Ezen eléggé meglepődtem, nem értettem. Meg is ijedtem, hogy ennyit romlott volna, hogy még a szemészek sem tudnak segíteni és 18 éves koromra nem fogok látni a jobb szememmel? Ma vettem át, viszont ahogy mondták is, a jobb szememmel ugyanúgy nem látok élesen. Azt mondták egyébként, hogy 40%-os a látásom a jobb szememre. Viszont hallottam egyik haveromtól, hogy "Volt fizika tanarom apjanak 16os lencseje van".

Na meg vannak azok a nagyon vastag üveges szemüvegek is stb. Szóval akkor van olyan lencse, amivel én is láthatok, csak ebben az optikában nincs? És ebben az esetben, ha ez így van, egyrészt ez egyáltalán hogy történhet meg? Másrészt miért nem szólnak, hogy akkor menjek máshova, ahol van?

Mingyárt küldöm a papírt, amit adtak.


2020. júl. 10. 15:23
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]


Tehát itt van a papír. Gondolom a J a jobb szemet, a B a bal szemet jelzi. Na most, ha a jobb szememre mondták, hogy nem tudnak olyan lencsét adni hozzá, amivel látok, akkor valószínűleg az a gyengébb, igaz? Akkor hogy lehet, hogy a bal szememhez erősebb lencsét adtak? Vagy akkor most hogy van ez?

2020. júl. 10. 15:27
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja, az meg a másik, hogy ami a szemüvegben volt üveg, az egy dolog, hogy lecserélték. De se ami benne volt, nem adták vissza, se az árát nem adták oda. Az egy dolog, hogy nekem már valószínűleg nem lesz rá szükségem, nem nagyon tudnék vele mit csinálni, de azért csak pénzért vettem meg, ők meg most ingyen elrakják maguknak?
2020. júl. 10. 15:33
 3/5 anonim ***** válasza:

A másodikra a válasz az, hogy ki dobják, ugyan te mit csinálnál vele? Azt már nem lehet felhasználni. Az sem biztos, hogy egyben maradt kiszedes után...


A fő kérdésre pedig az nem derül ki, hogy most akkor mit raktak bele? Azzal látsz? Vagy csak az egyiket cserélték ki?


Ezek az dioptria értékek egyáltalán nem vészesek egyébként. Viszont az, hogy 40%-os a látásod nem egyenlő azzal, hogy milyen a látás élessége.


Azt javaslom hogy menj el egy normális szemész szakorvoshoz, az rendesen beméri a szemed. És segít abban, hogy milyen szemüvegre van szükséged.

2020. júl. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindkettőt kicserélték. A jobb szememmel nem látok mindent élesen, a bal szememmel minden oké.
2020. júl. 10. 16:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj el egy normális vizsgálatra. A CooperVision kalkulátora alapján elméletben tudniuk kellene korrigálni a jobb szemedet is.


#3: "egyáltalán nem vészesek": -3 dioptria felett már közepes mértékű rövidlátásról beszélünk...

2020. júl. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!