Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Homályos folt a szememben?

Homályos folt a szememben?

Figyelt kérdés
Egy ideje (pár hete) az egyik szememben mintha lenne valami fura, mint egy homályos folt, de igazából nem zavarja az éleslátást, ugyanúgy el tudok olvasni vele mindenfélét távolabb és közelebb is. Talán ha közelebbre nézek, jobban érzékelem a foltot. Néha mintha eltűnne, de szerintem csak azért, mert nem veszem figyelembe, nem koncentrálok rá. Ha foglalkozok vele, összpontosítok, akkor tök homályos folt. Próbálok kiszűrni, úgy nem túl zavaró,d e azért agagszt kicsit, mi lehet. 22 éves vagyok, kontaktlencsés. Lenécsvel és anélkül is érzékelem a foltot. Olyan érzés, mintha összetapadt volna egy felső és alsó szempilla, de nem látok semmit a szememben, ami okozhatná. Van valakinek ötlete, mi ez, mitől lehet?
2020. júl. 12. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem irtad hogy mozog-e a folt vagy csak egy helyben van. De egyebkent ez belul van a szemgolyodban, valami uszadek. Szerintem nincs semmi baj vele, es tenni se lehet ellene semmit, meg kell szokni, de biztos ami biztos egy szemesszel nezesd meg.
2020. júl. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Orvos

Vagy árpa vagy pedig a helytelen kontaktlencse hordás miatt van

2020. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem úszkál, nem mozog. Egy helyben van. Ha nem foglalkozom vele, nem zavar végülis.
2020. júl. 12. 10:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Bár én 48 éves vagyok, hasonló tünetekkel nekem kezdődő szürkehályogot állapítottak meg. Korodból adódóan nálad ez nem valószínű, de mivel a lencse sem korrigálja ki a dolgot, azért érdemes lenne megnézetni. A másik szemed korrigálja a hibát, egy idő után azért sem tűnik fel. Én is vidáman látok a szürkehályoggal, de ha az egészséges szememet behunyom akkor azért látom a különbséget.
2020. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!