Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Baj ha letakarom az egyik...

Baj ha letakarom az egyik szememet és a látótér elkezd feketdni?

Figyelt kérdés
Helló. Tudom rosszul fogalmazom, de feltünt nemrég, hogy mikor letakarom az egyik szemem akkor amivel látok ugye az így elkezd sötétedni, mintha elfeketedne a látótér. Ha a másikkal csinálom akkor is sőt ott erősen fekete lesz. Szemüveges vagyok régóta, de eddig nem voltak gondol a szememmel max az űvegtesti homàlyok de azt megszoktam ès nem sok van belőle. De ez kicsit aggaszt, mert mintha megvakulnék vagy mi. Régebben ez nem volt pedig akkor is játszottam így, hogy letakartam a szemem azt csak néztem, meg a szemvizsgálatoknál se vettem észre. Mostanàban van ez. Másnak volt ilyene?

2020. júl. 22. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, tudom miről beszélsz. Én szemvizsgálaton szoktam ezt tapasztalni, és csak úgy múlik el, ha elnézek egy másik pontba. A bal szemem a rosszabb, azzal szokott ez előfordulni, jobbal még soha nem tapasztaltam. Letakarta az orvos a jobb szememet azzal a (nevét nem tudom) takaróval, hogy a bal szememet vizsgálja, keresett valami lencsét, én meg elkezdtem meredten nézni az egyik betűt... Egyszer csak elkezdett elfeketedni a kép, vagy kiesni inkább ( nem tudom normálisan leírni), olyan, mintha becsuktam volna, és csak a jobb szememmel láttam, persze csak azt a letakart bigyót. Aztán ha arrébb néztem, akkor egy pillanat alatt elmúlt. Nem kérdeztem rá, hogy mitől lehet, annyira nem is foglalkoztam ezzel, viszont úgy, hogy nem csak engem érint, már kicsit érdekesnek hangzik :D.

Kérdező, maximum megvakulunk :DD

2020. júl. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Velem is ez van , és nekem is vannak üvegtesti homályaim pár éve..:)

Amúgy én sem kérdeztem a dokit, hogy normális-e.

2020. júl. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na most direkt megint kipróbáltattam a párommal is, és neki is bár valami olyasmit mondott, hogy ha odafigyel rá akkor eltűnik ( de sztem csak pisloghatott..:D )
2020. júl. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na de jó akkor mégsem vakulok meg :D megnyugodtam, hogy nem egyedül vagyok ezzel, olyan nehéz megmagyarázni..más szerencsére nincs csak meglepődtem :D
2020. júl. 22. 22:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy meglepődtem , talán még ki is írtam egy hasonló kérdést egyszer, de az is lehet hogy csak rákerestem..:D

Hát az ember néha különös dolgokra felfigyel.

Emlékszem pl., hogy nekem már gyerekkoromban lehettek üvegtesi homáyaim legalábbis egy-kettő biztosan, mert egyszer asszem pont lázas volt és ilyen fehér falvédő volt az ágyam mellet és emlékszem, hogy figyeltem egy úszó foltot, csak akkor valahogy nem streszeltem rajta , hanem érdeklődve figyeltem , illetve természetesnek vettem.

Amikor napoztam is emlékszem láttam egy-két fekete pöttyöt.

Aztán egyszer több jelent meg és visszagondolva ki tudja, lehet ott votak régóta csak nem figyeltem rá soha...

bár azért azt nem hinném, de ki tudja.

2020. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!