Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi történt a szememmel? Csak...

Mi történt a szememmel? Csak nyaralni voltunk, de sokkal rosszabbul látok!

Figyelt kérdés

Hétfőtől csütörtökig nyaraltunk a balatonon és a hazaúton vettem észre, hogy olyan szinten romlott a szemem, hogy kb 5 méterre látok élesen, aztán már a táblákat sem ismerem fel.


Mi történt??? Ezelőtt tökéletes volt! Most meg a kert végén a mókust sem ismerem fel. nem tudom, hogy az milyen állat!


16/f


2020. júl. 23. 22:42
 1/5 vantel ***** válasza:
0%

Trükkös kérdés ugye?

Hétfőn élesen láttál vagy kb 30 évvel ezelött láttál élesen.

Rajtad van a szemüveg?

Tied van rajtad?

Stb...

2020. júl. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem múlik, szemorvost javaslok.
2020. júl. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Hm... az emberi szemnél kb. 5 métert tekintjük a végtelennek, tehát, ha 5 m-re élesen látsz, azon túl mindent élesen kell látnod, nem is lehet másképp. A dioptria is így mérhető: pl. 10 cm = 10 dpt, 20 cm = 5 dpt, 50 cm = 2 dpt, 1 méter már csak 1 dpt, kettő méter már csak feles, négy méter már csak negyedes, öt méter látótávolságnál pedig már minden tiszta, az 5 kilométer, meg a világűr is...
2020. júl. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg amúgy pl. szürkületkor mindenki kicsit rosszabbul lát...
2020. júl. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1: hát te marha okos lehetsz. Hühűű barátom. Erről szól a kérdés. hogy mi történt a szememmel ember!

2: na majd holnap kiderül :/

3: hogy miii??? nem értem teljesen. az változott, hogy a 150-200 méterre lévő táblán már nem látam a feliratokat csak egy nagy kék tánlát látok fehér csíkokkal. ennyi. 4 nappal ezelőtt pedig simán el tudtam olvasni.


Nagyon ijesztő!

2020. júl. 24. 00:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!