Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vmi módszer szemfájdalom ellen?

Vmi módszer szemfájdalom ellen?

Figyelt kérdés
Egész nap telefonozok,mert azon van dolgom. Nem játszok meg ilyesmi. Amelyik a leginkább szokott fájni szemem az már -4-es dioptriájú, 16 évesen.
2020. júl. 27. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:

1., Jó a testtartásod?

2., Jó a szemüveged?

3., Menj el szemorvoshoz, aki csinál polatesztet (együttlátás teszt)

4., Táblagépen/PC-n nem tudod csinálni?

2020. júl. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Milyen dolgod van 16 évesen, ami csak telefonon van?

A válasz egyszerű: ne nyomkodd annyit a telefonod. Használj PC-t, tabletet. A lényeg, hogy ne erőltesd a szemed egy kis kijelző folyamatos közelről bámulásával. Minden képernyő előtt eltöltött óra után tarts 10 perc szünetet, ami alatt sétálsz kicsit, átmozgatod magad és közben váltogatod a fókuszpontodat, távolabbra is nézel. Emellett mozogj, sportolj, lehetőleg kültéren, ahol lehetőséged van messzebre nézni, hogy edzd és lazítsd a szemizmaid. Emellett a mozgás javítja a vérkeringés, ami szintén segíthez az esetedben.

2020. júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nincs számítógépem, laptopom.


Mielőtt többen is kérdik; fejlesztem magam, pszichologiát tanulok ahol tudok (nem rég kezdtem) és animátornak készülők, ezért sokat használom a telefont, segítség képpen. Valamint beszélgetek emberekkel akiknek nincs életűk, barátjuk h segítseg vmicskét. Este meg sorozatott, animét nézek.

2020. júl. 27. 22:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok

Vegyél egy laptopot. Nem kell sok százezerért, egy 50-60ezres jó minőségű használt is megteszi. Az igazi az lenne, ha mellé vennél egy monitort is, de azt egyelőre szkippelheted. Ezen ne spórolj, a szemed világa sokkal többet ér (meg amúgy is, a szemüveg sem olcsó...)

Ezen kívül fogadd meg, amiket írtam.

2020. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A sok telefonozástól van. Egyetértek az előttem szólóval, 50-60 eFt-ért már teljesen használható használt laptopok vannak.
2020. júl. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom, a Corona vírus előtt el akartam menni dolgozni,de ugye a járvány miatt nem lehetett. Munka nélkül viszont nem tudok venni😅
2020. júl. 28. 07:09
 7/9 A kérdező kommentje:
Még az lenne a kérdésem h milyen tevékenységtől nem erőltetem a szemem? A sporton kívül. Olvasás belefér?
2020. júl. 28. 08:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Olvasás közben is folyamatosan közelre nézel. Kell, hogy ellazítsd a szemizmaid valamikor.
2020. júl. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Távolra nézéskor is erőltettem a szemem, mert olyankor az egyik szemem elmegy. Kicsit kaméleonos xd.
2020. júl. 28. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!