Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet úgyis hordani kontaklenc...

Lehet úgyis hordani kontaklencsét hogy nem hordtam előtte szemüveget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem kicsi korom óta rossz a szemem mivel koraszülött voltam,és a jobb szememet jobban használom mint a balt és a ballal már így 3 méter után nem látok élesen:/

Harmadikos koromba kaptam szemüveget(már 5 éves koromba kellett volna de nem tűrtem meg magamon:()

Aztán hatodikos koromtól már nem hordok szemüveget mert felsőbe gúnyoltak érte:(

Szemészeten is már 3 éve voltunk utoljára ahol mondták hogy a jobb szemem 95 százalékos a bal meg 40-50 százalékos:/

Van rá esély hogy pár éven belül megvakulok a bal szememre?:/

Tudtok egy jó szemészorvost Budapest környékén?

Olyat lehet hogy nem hordtam szemüveget és rögtön kontaklencsét kérek?

Lézeres szemműtéten is gondolkodtam már csak azt 20-21 éves korig nem csinálnak:(

Van rá esély hogy addigra megvakulok?:(

Nagyon elvagyok keseredve és tudom hogy én voltam a hülye de már így 16 évesen rájöttem mekkora hülye voltam és szeretnék ezen változtani hogy 20-21 éves koromig ne romoljon többet a szemem:/

Már egy ideje gondolkozok azon hogy elmegyek újra szemészorvoshoz csak félek hogy mit fog mondani meg lefog cseszni hogy eddig miért nem hordtam szemüveget:(

Meg mivel engem általánosba is gúnyoltak a szemüvegem miatt és ezért is hagytam abba a hordását és félek hogy gimibe is gúnyolni fognak:(

Légyszi a gúnyos válaszoktól kíméljetek:(

A válaszokat előre is köszönöm!

16l



2020. aug. 2. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
És hogy látod iskolába a táblát szemüveg nélkül?
2020. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy hogy az első padban ülök,és mint írtam a jobb szememmel tökéletesen látok a bal szemem nagyon rossz
2020. aug. 2. 20:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el minél hamarabb szemészhez, mert javulni már fog a szemed, és inkább most nézesd meg, mint 5 év múlva. Inkább élj túl egy szidást, mint rossz szemmel korlátozott életet élj.

A kontaktlencséhez ajánlott szemüveggel is rendelkezni (pl. ha begyullad a szem vagy ilyesmi), de nem kötelezhetnek rá, szerintem lehet kérni akkor is, ha előtte nem volt szemüveged.

Nem tartom valószínűnek, hogy addigra megvakulsz, de mint mondtam, érdemes orvoshoz fordulni. Egy idő után (kb. 18-25 éves kor után) általában nem romlik tovább a szem.

Válassz egy menő keretet, és csúfolás helyett bókokat fogsz kapni, mert öltöztet. :)

2020. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is mindenképp menj el, egyszer úgyis elkerülnél a szemorvoshoz, inkább most azidjon le, mikor még lehet menthető a dolog, mint majd mikor már egyáltalán nem látsz.

Amúgy az előzővel egyetértek, nem kötelező, de nagyon ajánlott, hogy a kontaktlencse mellett szemüveged is legyen, ha begyullad, huzatot kapsz, ilyesmik, meg nem is árt pihentetni néha a szemet. Otthon is sokkal kellemesebb szemüvegben ülni szerintem.

És tenyleg, manapság már rengeteg formájú, színű gyönyörű keret van, csak meg kell találni a hozzad illőt, és tenyleg csak még divatosabb leszel tőle. Ha meg valakinek nem tetszik, ne törődj vele, az ilyen emberek tényleg csak túl gatlásosak, feszültek és másokon próbálják levezetni. :))

2020. aug. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!