Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek,lencsések!Számoto...

Szemüvegesek,lencsések!Számotokra mi természetesebb ?A szemüveges ,lencsés tökéletes látásotok, vagy ha le illetve kiveszitek a szemüvegeteket ,lencséteket és homályosan láttok?dioptriát írjatok!

Figyelt kérdés

2020. aug. 4. 04:42
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Kontaktlencse, mivel 2 heti lencsém van, night&day, szóval csak hétvégente veszem ki egy fél napra.


20/F -3.00 mindkét szemem

2020. aug. 4. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Ekkora lükeséget. Már hogy lenne természetes, hogy rosszul látok?! Egy szemüvegesnek, pláne aki gyerekkorától az az a természetes, hogy szemüveg van rajta. A dioptriám bonyolult, nem keresem elő a papírt.
2020. aug. 4. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szemüvegben jobban látok mint szemüveg nélkül de például számitógépezésnél inkább kinagyítom a képet ahelyett, hogy a szemüveget felraknám

Csak tévézésnél meg olvasásnál használom a szemüveget


Dioptriáról fogalmam sincs

2020. aug. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Az hogyan van, hogy a szemüvegesek többségének fogalma sincs a dioptriájáról, ennyire nem érdekli őket? Pedig jól jöhet az info, ha valami történik a lencsével/szemüveggel pl külföldön.

Egy cukros, vagy magas vérnyomásban szenvedő vagy egy rosszul halló szinte mindig tisztában van vele, hogy esetében mennyi az annyi, a szemüvegesek nemigen.

2020. aug. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kontaktlencsés látás a természetes, mert olyan, mintha alapból így látnék. Viszont amikor szemüveges voltam, akkor azt a látásomat nem éreztem természetesnek, hiszen mégiscsak ,, keretesen" lát vele az ember, amit én hosszú évekig nem tudtam megszokni, nem is hordtam.

J: -1 cyl -0,5 60 fok

B: -1 cyl -0,75 90 fok


21/f

2020. aug. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

2 és fél dioptria mindkét szemem.

A kontamtlencsét imádom. Sohasem okoz problémát, sportolásnál előnyös, ha bemegyek télen egy üzletbe nem párásodik, mint egy szemüveg. Viszont a szemüveget is szeretem, mert öltöztet és esti olvasásnál vagy ha pihentetem a szemem csak azt használom. Annyi negatívum a szemüveg mellé, hogyha új kell az drága, a kontaktlencsénél csak módosítják az adatokat egy szemvizsgálat után és kész. Karcolódik és nekem nehéz volt megszokni a cilindert, minden lejtőnek meg emelkedőnek tűnt és süppedt a talaj.

Szemüveg és lencse nélkül nem lennék meg egy percig se.

2020. aug. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Természetesen a szemöveges, tökéletes látásom a természetes, bár anélkül sem látok nagyon rosszul. (-1,15 cilinderes.) Ha nincs rajta, közelre és távolra egyaránt kissé homályosan látok, a körvonalak nem olyan élesek. Ébredés után néha 1-2 óra is eltelik, mire felveszem, de aztán lefekvésig viselem.


#4 Kedves válaszoló,


Azért, mert ez nem ilyen egyszerű.

Van, akinek csak dioptriás a szeme, ahhoz lehet venni szemüveget a Sparban vagy Tescoban is. Ők általában tudják is fejből, hogy milyen szemüveg kell nekik, azon kívül felpróbálják és egyből el tudják dönteni.


De vannak, mint pl. én, akinek egész más baj van a szemével, nekem ún. cilinderes szemüvegem van. Dioptriában azt hiszem nincs hiba, azon kívül van valamennyi szögben megadott eltérés is, nem is tudom pontosan, hogy az micsoda, ráadásul még a két szemem sem teljesen egyforma.

Ha bármilyen okból új szemüvegre van szükségem, nem tudok besétálni a Tescoba és levenni egyet az állványról, mert egyik sem segít. Ezen kívül a szem változik idővel. Egy szó mint száz: szemüveg készíttetésekor mindig van egy szemvizsgálat, ahol pontosan megállapítják, hogy mi számomra a megfelelő, mindkét szemre külön-külön.

2021. máj. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én erős mínuszost hordok, nem igazán tudnék nélküle lenni.

Szóval én mindig hordom.

2023. febr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szemüveget hordok, anélkül nem is tudnék meglenni
2023. ápr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!