Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Bulizás, éjszakázás, szórakozá...

Bulizás, éjszakázás, szórakozás esetén nektek is bepárásodik a kontaktlencsétek, nem láttok jól?

Figyelt kérdés

Nyilván bulin jól akar az ember kinézni, ezért nem szemüvegbe megy, az enyém amúgy is elég erős.


Többször megesett velem (nem mindig), hogy ha fáradt voltam és partin voltam és még ittam is 2-3 pohárral a kontaklencséim bepárásodtak, nagyon rosszul láttam vele.


Ott levenni nem tudtam persze. Miután otthon levettem, lemostam (látszott is rajta a homály) és visszaraktam újra tiszta lett.


Mitől lehet és ti hogy oldjátok meg?


Köszönöm!



2020. aug. 11. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Főleg, ha valaki túltölti a viszkit sörrel.
2020. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sosem. Néha kicsit behomályosodik, de ez bármikor megtörténhet. Ilyenkor dörzsölök a szememen óvatosan egyet, sokat pislogok, próbálok könnyezni (esetleg műkönny, bár én tudok önszántamból könnyezni) és kész. A homályosodást a folyadékhiány okozza javarészt, tehát keveset ittál. Érthető, hisz az alkohol kirántja belőled az utolsó csepp folyadékot is, tehát előfordulhat ilyesmi. HA viszont megfelelő mennyiségű folyadékot (vizet) ittál aznap, akkor elvileg az esti alkoholizálás nem okozhatna ilyesmit. Szóval gondolom kevesebbet iszol a kelleténél.
2020. aug. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 Vagyok. Kis kiegészítés: ezt a problémát okozhatja a kontaktlencse is. Milyet hordasz? Én Air Optix Hydra Glyde Plus-t. Illetve, meddig használható a lencse amit viselsz? Az enyém 1 hónapig használható rendeltetésszerűen. Rendeltetésszerű alatt értem, hogy 2-3 (max 4) naponta cseréled a tartóban a folyadékot, illetve egy huzamra nem hordod 16 óránál tovább, azaz értelemszerűen minden nap kiszeded. A papírforma ez, de tapasztalataim alapján ennél rugalmasabb a kontaktlencse-viselés. Én pl. 4 naponta cserélem a tartóban a folyadékot és van, mikor több, mint 16 órán keresztül hordom egy huzamban (igaz, akkor a vége felé már kényelmetlen, homályosodik olykor). Azt pedig remélem nem kell részleteznem, hogy mennyire alaposan kell kezet mosni behelyezés/eltávolítás előtt. Én pl. ilyenkor nem is használok törölközőt, papírtörlőbe törlöm a kezem vagy venti előtt szárítom meg. Ezzel kisebb rá az esély, hogy valami szösz a kezedről a lencsére kerül (na az még egy pokol).
2020. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam még, hogy kemény kontaktlencse.



2. válaszoló:

Köszönöm, ez simán lehet az oka. De olyan mintha a lencsére ilyenkor "kicsapódna", valami fehérje féle anyag.


És az már nem tűnik el gondolom. Amíg le nem veszem és le nem mosom a folyadékkal.

2020. aug. 11. 13:50
 5/6 A kérdező kommentje:

Klinikán írták fel nekem, szabályosan tisztítom mindig, minden nap tiszta új folyadékba kerül és vigyázok, hogy szennyeződést ne vigyek rá.


Éves lencse.


Amikor frissen rakom fel akkor nincs is baj a tisztaasággal.

2020. aug. 11. 14:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Van valami konkrét okod arra, amiért kemény kontaktlencsét viselsz? Mert lehet, hogy pont az a probléma. Jobban korlátoz mindenben, hiszen kieshet, elmozdulhat, jobban zavar, erősebb idegentest érzést okoz, kevésbé áteresztő, ami alkoholizálásnál pl. marhára nem kedvező tulajdonság. Könnyedén el tudom képzelni, hogy már csak azért is mert kemény, iszol egy kicsit és már homályosodik is el, mert az a kevés könny is (az alkohol vízelvonó képessége miatt feltételezek kevesebb könnyet) alig tudja bejárni a lencsét körbe, hátha az még úgy enyhén szárazabban megmozdul picit.

A lágy kontaktlencsének csak egy rákfenéje van, a sokkal kisebb "élettartam". A legtovább használható lencse is 1 hónapig jó, utána dobhatod ki és vehetsz újat jó pénzért, viszont cserébe nem mozog tehát nem eshet ki, jó áteresztő képessége van és alig érezhető (ha megszokod, elsőre nekem nagyon fura volt). Szerintem a lágy lencse sokkal jobb, bár kényesebb is, ez tény. Ha kávéhoz kéne hasonlítanom, azt mondanám a lágy lencse az arabica, a kemény pedig robusta :D

2020. aug. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!