Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyire biztonságos a kontakt...

Mennyire biztonságos a kontaktlencse?

Figyelt kérdés

Szeretnék, mert zavar a szemüveg tesin, meg úgy mindig.

Viszont van az a parám hogy felcsúszik a szemembe felülre, és nem tudom kiszedni. Vagy egyszerűen nem tudom kiszedni. Ilyen lehet vagy csak én gondolom túl?



2020. szept. 2. 16:03
 1/6 anonim válasza:
100%
Engem is nagyon zavart a szemüveg és vàltottam kb 1 éve lencsére. Ha mindent úgy csinálsz ahogy kell és vigyázol akkor teljesen biztonságos csak figyelj arra h moss mindig berakas meg kivétel elött kezet, lencset is tisztán rakd be, és ne kapkodj a be-és kivétellel főleg az elején mikor még nemvagy annyira rutinos és reggel suli elott inkább kelj fel elöbb és szánj erre időt. És nyugi kifogod tudni szedni. Ha egyszer sikerül akk utána is sikerulni fog csak gyakorolni kell persze van akinek ez simán megy. Én az első ilyen próbán kb 1 órát sz*rakodtam míg beraktam, kivenni meg nemtudtam. De ma már simán megy es nemis értem hogy hogy nem ment anno.
2020. szept. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tesi előtt raknám be és utánna venném ki. Persze lehet abba maradok ha nincs idő akkor nem kapkodok:)
2020. szept. 2. 19:02
 3/6 anonim válasza:
78%
Szerintem inkább maradj abba mert csak macera lesz ezzel foglalkozni
2020. szept. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Eredetileg mindenféleképp ebben akartam de a tanár már szóvá tette hogy le kéne venni és lófaxt nem látok nélküle..
2020. szept. 2. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, te gondolod túl. Amit leírtál az a két véglet. Ha felcsúszik, akkor túl laza a lencse, ha nem tudod kiszedni, akkor túl feszes. Mindkettő akkor fordul elő, ha rossz a lencse görbülete.

A szem görbületét az optikában bemérik és adnak próbalencsét, amit rendelés előtt még réslámpa alatt is leellenőriznek, hogy tényleg jó-e a görbülete.

2020. szept. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzőkkel.

Nekem kb. két éve lett, ugyancsak sportolás miatt. Először csak azokon a napokon tettem be, mikor tesink volt vagy röpire mentem, aztán valahogy átszoktam és mindennap hordom.

Szerintem nagyon hasznos, imádom, mindennél jobban örülök, hogy átálltam, de tényleg oda kell figyelni, hogy mindig jól moss kezet, tisztítsd meg a lencséket, cseréld a folyadékot. Ha betartasz pár szabályt, akkor nem lesz gond. De ezt mind elmagyarázzák majd az optikában is. :))

Mondtad, hogy tesi előtt beraknád, utána kivennéd. Én a te helyedben az elején még felkelnék picit korábban és beraknám otthon, hogy ne tesi előtt a szünetben maszatolj vele, amikor amúgy sincs sok idő, még ott vannak a többiek is körülötted meg nem is a lehigénikusabb hely az öltöző. (vagy lehet csak nálunk nem volt😂)

2020. szept. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!