Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mivel tudnánk csillapitani a...

Mivel tudnánk csillapitani a férjem szemfájdalmát? Tegnap hegesztett, ma már nagyon ég neki, és zavarja a fény. Bevált tapasztalatok érdekelnének. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2008. nov. 27. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
3%

SZEMORVOS MOST!


az erős fénytől begyulladhat a szem és ha nem kap megfelelő ellátást, akkor maradandó károsodás is lehet.

2008. nov. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%
Azonnal forduljatok szemorvoshoz! Ne próbáld a szem fájdalmát otthoni módszerekkel csillapítani. Azért FÁJ mert baja van. És ha te ezt a fájdalmat tompítod azzal NEM oldod meg a probléma gyökerét, csak kikapcsolod a fájdalomérzetet. Ez NEM megoldás. Azonnal nézze meg szemorvos és majd ő elmondja, hogy mivel és milyen hosszan kell ápolni a szemet!
2008. nov. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%

Ez a hegesztos dolog nagyon veszelyes, tudom mert apukam rengeteget hegesztett, mindig az arca ele tartva a vedot, es minket pedig messzire szokott elzavarni magatol az udvaron.

Mar reges reg az ugyeletre kellett volna mennetek. Magatol nem fog meggyogyulni, nem tudom milyen hazi praktikara, bevalt modszerre gondoltal.

Vidd a ferjed azonnal az ugyeletre, es imadkozz, ha siman megussza majd meg, maradando szemkarosodas nelkul!!!

Ugye ismered azt a mondast, hogy ugy vigyazzal ra, mint a szemed fenyere! Na, akkor a ferjedre vigyazz most ugy!

2008. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Corneregel szemgél a patikában recept nélkül kapható hámositó
2008. nov. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
A szemész is csak fájdalomcsillapítót csepegtet bele, de amúgy 1-2 nap alatt magától elmúlik. Az erős UV sugárzás okozta pici szaruhártyasebekről van szó.
2008. nov. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Én sose mentem dokihoz mégis itt írok :)


le kell reszelni 1 krumplit és 2 gézlap közé tenni, mivel a krumpli keményítőt tartalmaz így ér összehúzó hatású és csökkenti a gyulladást

2009. ápr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
Visine
2009. aug. 10. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
90%
Visine - kuka ... hegesztéses szemproblémánál többkárt okoz mint hasznot. A megoldás (sajáttapasztalat) fogsz egy poharat csinálsz bele forróvizet beledobsz két kamilla teát és ilyen miteszer eltávolító vattát mártogatsz a kész löttybe majd azzal mosod a férfi szemét Nem csak egyszer hanem 2-3x ha ez megvan akkor fogsz két vattát beáztatod a kamillás cuccba és rárakod a szemére úgy mint ahogy a nők rakják a szemükre az uborkát. (Fontos hogy a lötty belemenjen a szemébe! Tudom hogy szar kinyitni ilyenkor a szemet de ha nem megy bele a lé akkor ez nem ér semmit) reggelre elmúlik minden fájdalom.. az első napban az erős napfény még zavarni fogja (ajánlom a napszemcsit).
2010. máj. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
77%
napi 8 órát hegesztek... ez a munkám. nekem is szokott fájni, most is fáj. égető érzés este... minden nap van... párszor bevillan véletlen vagy belenézek a máséba. nem megyek orvoshoz nem is fogok :D
2014. okt. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Írják itt sokan hogy azonnal szemorvos, meg ilyen veszélyes olyan veszélyes... erre csak annyit tudok mondani, hogy ha tényleg az lenne, ilyen esetben nem 2 hét múlvára adna időpontot a szemész...
2019. nov. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!