Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Véletlenül kontaktlencsében...

Véletlenül kontaktlencsében aludtam el, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Havi hordású lencséről volt szó. Rövidebb szundikra maradt már bent korábban is, azt mondta is a szemész, hogy lehet, de most este nem jól voltam, elaludtam vele.


Most így másnap mi a teendő?

- Maradhat bent ma is egész napra? (Kb. 36+ órát lenne bent össz)

- Vegyem ki, tisztítsam meg és visszatehetem? Ez esetben mennyit kéne várjak a visszatétel előtt?

- Vegyem ki és ma már ne használjam?


Egyelőre a szokásos szemcseppemmel becsepegtettem, hogy az éjszakai pislogáshiányt pótoljam.


2020. szept. 20. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kivenném, beáztatnám, hogy tisztuljon.
2020. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem voltam jól*


szerintem kicsit vedd ki, tisztítsd meg, ha van időd pihentesd a szemed nélküle (bár alvánál is pihent nyilván, de a nyomás miatt), aztán tedd visza, sztem nem kell aggódni ilyen fajta lencse esetében.

Nekem sima színes lencse is ami 3 órát lehet a szememben volt 10 órán keresztül fesztiválon, attól sem lett bajom, csak nagyon szúrt a végére.

2020. szept. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Én kivenném és megpihentetném a szemem, nem tenném ma vissza.
2020. szept. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is kivenném és ma már nem raknám vissza. Egy kontaktlencsét amúgy se jó egesz nap hordani. Fél nap kb a megfelelő és hetente 2 nap pihenő. Persze lehet ész nélkül is hordani, de akkpr kb 1-2 évig lehet lencséd utána soha többet.
2020. szept. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Cirka öt éve hordok kontaktlencsét, munkámból és életmódomból kifolyólag 12+ órát van rajtam minden nap. Dokihoz járok félévente kontrollra, tudja, mennyit hordom, a szememnek semmi baja.

Léteznek olyan lencsék is, amit beraksz és egy hónapig ki sem veszel. Nem gondolom a napi viselést ész nélkül hordásnak. Ez most egy kivételes alkalom, hogy bent maradt.


A többieknek köszönöm a válaszokat!

2020. szept. 20. 14:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Milyen fajta lencséd van?
2020. szept. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!