Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Gyorsan romló szem oka?

Gyorsan romló szem oka?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, körülbelül 2 éve szemüveges. -1,75 -ös szemüveggel kezdtem, most -2 -es szemüveget hordok. Azt mondták a szemészeten, hogy már nem fog javulni a szemem, de arra nem számítottam hogy ilyen rohamosan fog romlani. Próbálok figyelni rá, állandóan hordom, nem nézek tv-t nem használok számítógépet, a telefonomat viszont sokat bámulom, mert az az iskolához viszont elengedhetetlen, főleg hogy most már szinte mindent digitálisan akarnak megoldani. (A digitális oktatás meg pláne hogy csak rontott a helyzeten, ott nem is volt más választásom) de természetesen iskolaidőn kívül is használom. Mostanra már ott járok, hogy egy méterig nem látok el hogy ne legyen homályos, viszont túl fiatal vagyok ehhez, nem szeretnék 30 évesen vak lenni. Mit tudnátok ajánlani, hogy erősödjön a szemem/lassabb legyen a romlási folyamat?

2020. okt. 1. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem leszel vak.

Érdemes kékfény szűrős szemüveglencsét választani, az valamelyest véd a digitális ártalom ellen.

Ezen kívül lehet a telefonon beállítani szemkímélő módot, azt kapcsold be. Eleinte fura lesz, de gyorsan hozzászokik a szemed.

2020. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem gyors romlás, hanem kb semmi, 0,25 D...
2020. okt. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Két év alatt 0,25 dioptria változás? Vagy elírtál valamit, vagy nem romlik gyorsan a szemed.

Ez a fajta rövidlátás addig szokott romlani, amíg növésben vagy, utána meg stagnál. -2 dioptiával még a súlyos rövidlátás szintjét se érted el, pláne, ha a korrigált vizusod 1, tehát szeüvegben úgy látsz, mint a jó szemű emberek.

2020. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem pontosan -2 -es a szemüvegem, több annál, de mivel pontosan nem emlékeztem rá, ezért inkább nem írtam le :)

Nagyon zavar hogy nélküle nem látok már el az orromig se, igazából ezért fordultam segítségért, köszönöm az 1-3 kommentelőknek, sokat segítettek!

2020. okt. 2. 16:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Kicsit túlzásnak érzem azt, hogy az orrodig sem látsz el.

Pl telefonozáshoz nem kell szemüveg, nem? Tehát közelre látsz. Illetve tv-t is 1-1,5 méterről biztosan. - 2-es szemmel nekem pl nem kell a monitorhoz sem, ha normálisan ülök a gépnél.

Szóval nem kell túlzásba esni, kicsit rossz a szemed. Pl hugomnak -9-es a szeme általános iskolás kora óta romlott a szeme folyamatosan, kB 16-17 évesen állt meg a romlás, azóta 9-es.

2020. okt. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem romlik tovább, pár év után megműttetheted lézerrel.
2020. okt. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem vall azért nagy észre, hogy a számítógépet hanyagolod és ahelyett a telefon megy. Előbbinek 10-20x akkor a képernyője és így jóval messzebbről is nézhető, biztos, hogy sokkal jobb lenne.

Kékfényszűrős szemüveget meg eszedbe ne jusson venni, nagy lehúzás, ha egyáltalán bármit is számít, mivel a kijelzőn is be lehet állítani részletekbe menően a színhőmérsékletet.

2020. okt. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem fogsz ettől megvakulni, nyugi. Van, akinek 10 fölötti a rövidlátása, és az sem vakul meg. A rövidlátásod enyhének mondható. Ilyen problémája rengeteg embernek van, örülj, hogy csak ennyi a dioptriád, más szívesen cserélne veled.
2020. dec. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!