Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kinek mennyi ideje van szemüve...

Kinek mennyi ideje van szemüvege ill. kontaktlencséje? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Én több 10 éve vagyok szemüveges, ma kaptam meg életem első kontaktlencséjét. (Igazat megvalva másodikat ugyanis az előző próbalencsével nem láttam 😅). Ma kb. 4 órát volt rajtam, fokozatosan kell növelni az időtartamot, ez még csak próbalencse szóval csak egy hétig fogom hordani. És ha minden rendben megy akkor fogják megrendelni a havi lencséim. Uhh dioptriát nem tudom fejből de a jobb kb -1.25 a bal -0.75 de van rajta cilinder szóval sokkal rosszabb mint a jobb. Igazából érdekel hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a kontaktlencsével ill. a szemüveggel (bár vele vannak nekem is bőven).

2020. okt. 3. 20:01
 1/4 A kérdező kommentje:
*Nem több 10 éve hanem több mint 10 éve, elírtam 😅.
2020. okt. 3. 20:02
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is több, mint 10 éve van szemüvegem, de én szeretem, kontakt lencsét nem használok, mert alapból érzékeny a szemem, sokszor begyullad.
2020. okt. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

5 éve vagyok kontaktlencsés, szemüvegem nincs, bár már szükségem lenne rá, mert ha nem tudom betenni a lencsét, akkor semmit nem látok (-4 a szemem).

A kontaktlencsét amúgy nagyon szeretem, semmi gondom nem volt vele :)

2020. okt. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szemüvegem van 1es plusz cilinder. Sokáig nem hordtam csak színhában előadasokon. Sajnos mióta hordom romlik egyre jobban a szemem :( már nem boldogulok nélkülw
2020. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!