Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elsősorban szemüvegesektől...

Elsősorban szemüvegesektől kérdezném. Ha valakinek eddig távollátásra mínuszos lencsét írt az orvos most pedig plusszos lett felírva ez csak elírás lehet, tévedés vagy valóban létezik ilyen? 50 éves vagyok az orvost nem lehet elérni.

Figyelt kérdés

#szemüveg #dioptria #recept #szemészet #Mínusz-plusz dioptria
2020. okt. 10. 06:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Vagy ez egy olvasószemüveg.


De hirtelen nem lesz mínuszosból plusszos, mindenképpen tisztázd le az orvossal és az optikussal.

2020. okt. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Mínuszból nem lesz plusz.

Idős korban van, hogy a távollátó (-) szeme romlik és közelre is kell neki szemüveg (+) az olvasáshoz. Ekkor vagy két szemüveged van vagy multifokális lencsét tesznek be és akkor egy szemüveged van.


Azt gondolom, hogy érzed, hogy látsz-e távolra vagy sem, ahogy azt is, hogy közelre jó-e a látásod, tudsz-e újságot olvasni vagy látod-e a telefonodat.

2020. okt. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg tévedés, én is jártam így.

Viszonylag erős mínuszos lencsét hordok, olvasáshoz pedig egy gyengébb mínuszosra van szükségem. A szemész megmérte, milyen lencse kell, de a recept felírásánál már elrontotta az előjelet. Nyilván az volt a fejében, hogy olvasáshoz írja a szemüveget.

Én nem voltam olyan figyelmes, mint te, megcsináltattam a szemüveget, és akkor lepődtem meg, mikor az optikusnál felpróbáltam. Visszamentem az orvoshoz, aki sűrű bocsánatkérések közepette a szomszéd optikában elintézte, hogy elkészítsék a megfelelő szemüveget, ingyen.

2020. okt. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amit nem írtál, hogy mennyi volt a minusz meg most mennyi a plusz - ugyanis ha csak kis érték volt minuszban, akkor lehetséges.
2020. okt. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mit vizsgált, mielőtt felirta? Azt, hogy távolra jól látsz-e?
2020. okt. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Közelre már rég óta van plusszos szemüvegem. Távolra eddig - 0,5 volt most +2est írt távolra.
2020. okt. 10. 08:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy távolra?
2020. okt. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!