Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A távollátó szemüveget mindig...

A távollátó szemüveget mindig hordani kell?

Figyelt kérdés
Nem rég lettem szemüveges, mindkét szemem 1,5-ös. Távolra nem látok túl jól, például a 4-5 méterre lévő táblán nem látom tisztán a betűket, de el tudom nagy nehezen olvasni. Ha elmegyek itthonról mindig felveszem, de itthon nem szeretném hordani, mert ha közelre nézek vele, akkor kicsinyít. Szóval az érdekelne, hogy gond lenne, ha itthon nem hordanám? Közelre tökéletesen látok nélküle is.

2020. okt. 10. 23:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Én sem hordom itthon, csak akkor hordd amikor szükséged van rá.

A saját otthonában ellavírozik az ember biztonsággal.

2020. okt. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Nem kell mindig hordani. Hasonló a szemem és én sem hordom otthonra. Annyi a hátránya, hogy nem tűnik fel ha koszos a lakás.
2020. okt. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Mivel valószínüleg fiatal vagy, így kérlek ne hallgass az előző válaszokra, mert durván romlani fog a szemed és utána már otthon sem lesz opcionális a szemüveg.
2020. okt. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

3, mindenesetre én a szemészem szavára többet adok mint valami random gyk felhasználóéra, így csak kint hordom, ahol valóban szükségem van rá.

15 éve vagyok szemüveges, azóta nem romlott a szemem, soha nem kellett erősebb szemüveg.

2020. okt. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igaza van a 3-as válaszolónak.

Akárhány szemésznél és optikusnál jártam, egyöntetűen azt mondták, hogy aki rövidlátó (ha távolra nem látsz jól, akkor az vagy), annak mindig hordania kell a szemüveget, különben gyorsabban fog romlani a szem. Mivel a minuszos, az évekig romlik, csak nem mindegy, hogy milyen ütemben. Én itthon is hordom, kivéve ha gép előtt vagyok.

2020. okt. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
Persze, majd itthon hordom mikor közelre homályos benne minden... Meséljetek még.
2020. okt. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én csak TV nézéshez használom, kb 10 éve megvan és még mindig jól látok vele távolra.
2020. okt. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

A szem romlásának az égvilágon semmi köze nincs ahhoz, hogy mennyit hordjuk.

Otthon meg felesleges hordani, mert nyilván nincsenek 10-20-50 méteres távolságok. Sőt, közelre (fókuszponton belül, ami -1,5 nél 65 cm) még ront is az élességen.

2020. okt. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csak ha távolra is akarsz látni...
2020. okt. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Közlere korrigált szürkehályogműtöttewk tudnának mesélni!
2020. okt. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!