Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha monitorok vannak a szemem...

Ha monitorok vannak a szemem perifériájában, az is károsítja a szememet, vagy csak az, ha rájuk nézek?

Figyelt kérdés
Fura kérdés tudom, de végülis akkor is látok egy monitort, tévét, projektort, ha nem konkrétan rá nézek, hanem csak előttem van és én pl olvasok, vagy másfelé nézek. Ilyenkor is károsítja a szemet? és ha igen, ugyan annyira, mintha rá néznék? Tanácsos tehát elfordulni teljesen tőlük?

2020. okt. 15. 09:13
 1/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Semmiben nem károsítja jobban a szemedet, mint egy könyv.

A legnagyobb probléma, hogy (egy könyvhöz hasonlóan) egy tévéképernyőt képesek vagyunk órákon keresztül nézni, ami rendkívül fárasztó a szemnek, mivel egyfolytában egy helyre kell fókuszálnia.

2020. okt. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az előző válaszadó nem hülye. Hozzátenném még azt is, hogy ha koncentrálunk, kevesebbet pislogunk, ami miatt kiszáradhat a szem. A régi, 'dobozos' TV-k károsak voltak, azonban a modern készülékek miatt nem kell aggódnod.
2020. okt. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ránézel meghalsz! Szerencsére perifériából nézve csak a sugárzása ér. Az is halálos, csak sokkal lassabban áll be a halál tőle.
2020. okt. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Annyit még pontosítanék, hogy a régiek is csak akkor károsították, ha be voltak kacsolva. Csak úgy nézegetni szabad őket kikapcsolva bármeddig...
2020. okt. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat :) mindenkinek ment ami jár.


Mostmár értem, hogy nem a fényhatásokkal van a fő baj, hanem a fókuszálás miatt.


Csak azért gondoltam, hogy a fény "sugárzás" a gond, mivel gondolom nem véletlenül árulnak kékfényszűrős szemüveglencséket, meg pl az általában irodai hidegfény-viszonyok is úgy tudtam, hogy rosszak a szemnek.


Pislogni próbálok többet kiskorom óta :D meg majd azért a szemüveglencsémet evolválom, de akkor majd igyekszem félre tekintgetni néha fókuszálás ügyben :) köszi.

2020. okt. 17. 13:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Tanulmányozták azokat a szemüvegeket, viszont semmiféle pozitív hatást nem találtak. Mondhatjuk, hogy az csak marketing. Egyébként meg sokkal egyszerűbb letölteni egy alkalmazást, pl. f.lux, amivel lehet állítani a fény melegségét.
2020. okt. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már megint ez a kékfényszűrős szemüveg... Hetente kétszer felmerül. Mint szokás volt mondani: Állítsd le a monitoron a kék csatorna fényerejét és akkor ugyanazt tetszik elérni vele.
2020. okt. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Wao :o

Jo azert ne olj meg hetes :D kicsit maskent tettem fel a kerdest es igy nem neztem utana a kekfeny temanak, meg irodista haverom is olyat hord valami jo dragat, mindenesetre koszi a tanácsokat :) utana olvasok akkor jobban! Nem hittem volna. Nem vagyok szemész se informatikus 😅

2020. okt. 18. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!