Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez mi lehet? Ugye nem makulade...

Ez mi lehet? Ugye nem makuladegeneráció?

Figyelt kérdés
A jobb szememben egy kis szürke folt ugrandozik amerre nézek. Mintha egy kis pókháló foszlany lenne. Nem mindig látom általában estére eltunik. Utána olvastam és láttam h a makuladegenerációt amitől teljesen beparaztam. 22 éves vagyok. Egy éve lesz decemberben h szemeszeten voltam oct vizsgálaton nem volt probléma a szememmel. Rövidlátó vagyok. Ennyi idő alatt ki alakulhatott esetleg ez a betegség?

2020. nov. 20. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Toxoplazmózis?
2020. nov. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

héééj nyugiiiii ...ez nagy valószínűséggel üvegtesti homály! Keress rá interneten..rövidlátóknál meg főleg gyakori állítólag...

Nekem elég sok ilyen kis foltocska van..

vannak átlátszók, meg sötéttebbek...

főleg ha fehér falra, vagy a kék égre , vagy ha kék víztükörre nézek , akkor zavaró.

De tulajdonképpen meg lehet szokni.

Nekem hirtelen sok lett, ezért elmentem szemésznhez, aki csak annyit mondott , hogy neki 20 éves kora óta van és az időskorral egyre több lesz, majd megszokom..:D hát mondom kösz..

de amúgy tényleg..egy idő után kiretusálja az agyad és nem figyeled folyton...

én is nagyon bepánikoltam miatta....

az igaz, hogy előtte rengeteget tanultam ,sokszor késő estig fenn voltam és rosszabbul is láttam után, aztán a doki mondta is , hogy ilyenkore a szemünk megszokik egy bizonyos távolságot és begörcsöl " a szem vagy mi.

Na de lényeg a lényeg , hogy azért menj el még egyszer a szemészetre, de valószínűleg ez lesz a probléma.

Keress rá akár youtubon , vannak ilyen szimulációk is, hogy mások milyennek látják..:)

2020. nov. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jaj de jó köszönöm ez megnyugtatott picit. Amint enyhül a virus helyzet elmegyek rendelesre.
2020. nov. 20. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a tipikus, ártalmatlan úszó homály, mindenkinek van, csak nem mindenki figyel rá.Az általad említett betegség idősebb korban jelentkezik.
2020. dec. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!