Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 2 év alatt 4 dioptria,mi lesz?

2 év alatt 4 dioptria,mi lesz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos igen szegények vagyunk... a szemüveget is nehézkessen tudjuk megvenni. A látásom 2év alatt 4 dioptriát romlott,nem iget nézem a telefont egész nap,csak úgy folyton romlik... Ha így haladok pár év mulva nem fogok látni. Szeretnék lézeres szem műtétet de nagyon drága.. :( nincsen valami támogatás vagy ingyenes műtét hátrányos helyzetüeknek? :((
2020. dec. 2. 03:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Azt hiszem 18-20 éves korodig romolhat a szemed intenzíven, de utána már annyira jelentősen nem fog. Legalábbis nekem valami ilyesmit mondott az orvos, de javítson ki az, aki tényleg ért hozzá!

Ha vagy 16-17 akkor esetleg elmehetsz diákmunkàra, és gyűjtögethetsz szemüvegre, addig felesleges megcsináltatni a műtétet, amíg a szemed romlása nem állt meg. Esetleg vàllalj fűnyíràst(nyilván most télen ez nem játszik), vagy kutyasétàltatàst, ilyen apróbb dolgokat, és ezekből is lesz pár ezer forintod. Egy szemüveg ma már nem olyan vészesen drága, ki lehet fogni olcsóbbat, nyilván akik rossz helyzetben vannak, annak ötezer forint is sok, nem hogy egy xy divatos szemüveg, de a làtàsod az azért egy elég fontos dolog, gondolom nem szeretnél úgy járni, mint az ismerősöm, aki jelenleg 29 éves, és 19 éve nem volt rajta szemüveg, pedig kéne neki, és már szinte az egyik szemére alig lát. Nem ijeszgetni akarlak, de érdemes mindent megtenni. Sajnálom egyébként, hogy ilyen helyzetben vagytok! :( Ösztöndíjat nem pályáztatok meg? Biztos járna neked, ha középsulis vagy! Ott azt nézik, hogy hány ,,H"- van.

2020. dec. 2. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Szia! Kicsi köröm óta nagggggyon gyenge szemem van. - 10 nél kezdődött, most - 14.5, még szoktam, hogy így látok, de hordok lencsét és azzal mindent jól látok. Nem tudok semmiféle támogatásról itt MOn, de próbáld ki a kontakt lencsét. Nem drága 3 hónapra, egy doboz lencse, főleg a te esetedben. Sokkal jobb mint a szemüveg.
2020. dec. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Második én is szintén kicsi koromtól kezdve hordom a szemüveget.

De az enyém Sajnos rosszabb. Bal -15 és a jobb -18,5. Egyik rokonomnak meg -26os mind a kettő.

Kérdező neked hanyas a szemed?

És hány éves vagy?

Én nekem annó javasolták hogy tornáztassam a szemem. Nem tudom hogy telleg bevállik-e, de egy próbát megér.

2020. dec. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kontaktlencsét hordok, és úgy tudom,hogy akinek gyorsan romlik a szeme kontaktlencsével megállítható a romlás.

Kérdező, nézd meg a Kontaktlabor (Budapest) oldalát, ott bizonyos fokú látásromlásnál tb támogatott kontaktlencsét is írnak, ráadásul profik az orvosok.Van egyedi méltányossági támogatás is. Ezek speciális kontaktlencsék.

Egyébként is érdemes megnézetni nem-e valami szembetegség állhat a gyors romlás mögött.

Én úgy tudom,hogy a magassággal is összefüggésben van a látásváltozás. Amíg nől valaki addig esély van arra,hogy változik a dioptria.

2020. dec. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!