Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Másnak is szinte csak rossz...

Másnak is szinte csak rossz tapasztalatai vannak szemüvegekkel és szemészekkel?

Figyelt kérdés

Lassan 15 éve hogy szemüveget hordok, állandóan csak a gond volt vele. Pár tapasztalatom:

1; Az mellékes is hányszor eltört, karcolódott úgy, hogy én azért vigyázok rá.

2; Volt hogy a szerencsétlen szemész fordítva csiszolta be a lencséket.

3; Ugyanez megkarcolta a lencsémet később, miközben a szilikon papucsokat cserélte ki. Erősködött hogy kicserélni (csak venni szoktam és otthon elintézem én egy alapos tisztítás mellett), erre egy jó mély karcot húzott bele mert baszott odatenni akármilyen kendőt is.

4; Úgy általában véve le se szarják a vevőt, a legrosszabb élményem amikor kontaktlencsét próbáltam csináltatni, kb. 2 perc vizsgálattal le lett tudva, amikor meg alig láttam valamit a próbalencsével, az volt a válasz hogy majd megszokom.

5; Legutóbb pedig lencsét szerettem volna csak cseréltetni. Az lett a vége hogy beleszakították a csavart a keretbe, semmi javítási próbálkozás, válasszak új keretet.


Jó rendben ezt még meg is tettem, de most jött el az a pillanat amikor eldöntöttem hogy nekem erre nincs szükségem és elmegyek szemműtétre.


2021. jan. 15. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk sincs túl sok jó tapasztalatunk 80 ezer ft os szemüveg hordhatatlan lett arra is azt mondták majd megszokja a gyerek.Nem szokta meg 2x vittük vissza a hogy nem lát benne és nem cserélték ki Amiben meg látott annak a szára melegítésekor megégették a lencséjét.
2021. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Érdeklődve csupán regisztráltam egy oldalra, pár perc múlva vissza is hívtak. Hétfőn megyek vizsgálatra, azt mondták másfél óra. Eddig egyetlen normális szemésznél voltam (sajnos már nem dolgozik a szakmájában), ő is legalább ennyit vizsgált amikor kontaktlencsét szerettem volna. Olyanokat mondott és olyan módszerei voltak amit előtte sehol senkinél nem láttam. A szokásos hőlégballonos kép nézésénél a gépben meg a számolvasásnál kicsit profibb volt.
2021. jan. 15. 13:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Hasonlók a tapasztalataim. Sajnos ez a szakma is felhígult (vagy már a kezdetektől ilyen volt, nem tudom), így ki kell fogni a jó szemészt.
2021. jan. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok a rossz szemész és ez alól a magánszemészet sem kivétel.
2022. máj. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!