Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet ez? (többi lent)

Mi lehet ez? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyjából 9-10 éves korom óta (18 vagyok) minden esti fényes dolgot (pl: tv) kettős kontúrral látok, illetve szinten nagyjából abban a korban vettem észre azt is hogy mondjuk a közúti lámpák körül néha egy szivárvány karikát látok. Ezeknek sose tulajdonítottam nagy jelentőséget, mivel látásom mindig ugyanolyan jó volt, viszont az elmúlt 1-2 hétben a jobb szemem látása távolra hirtelen legyengült (nem látok vele rosszul, nem is homályos, maximum néha, szimplán megszoktam hogy jó a szemem.)Így bejelentkeztem egy szemészhez, viszont jövőhétre kaptam időpontot, szóval azt szeretném kérdezni:

Mire számíthatok a szemésznél?

És ezek a problémák tudom hogy nem szokvanyosak, és akár a zöldhályog tünetei is lehetnek, viszont lehetséges-e hogy ezek szimplán születtéssel kapcsolatos dolgok, és így maradna, vagy esetleg egy szemüveg orvosolná őket?



2021. febr. 8. 20:38
 1/3 A kérdező kommentje:
És ez összefügghet-e (marmint a homályos látás) az elmúlt pár hónapban erősen megnövekedett telefonhasználati idővel?
2021. febr. 8. 20:59
 2/3 anonim ***** válasza:
Itt ingyen orvosi tanácsot nem ad senki, csak a kuruzslók. Keress fel egy szemészorvost (ophthalmologust).
2021. febr. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyrészt a látás 23 éves korig változhat a növekedés miatt, mindenkinek más a növekedési ritmusa. Másrészt a szemész megmondja mi a helyzet. Olyasmit is lehet látni az ember szemeiben amikre nem is gondolnak a legtöbben elsőre. Nem gondolnám túl feleslegesen.
2021. febr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!