Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy is működik ez?

Hogy is működik ez?

Figyelt kérdés

Szóval a bal oldali lencsém +5 dioptriás, a jobb oldali pedig +4, viszont azt veszem észre, hogy a bal szememmel jobban látok szemüvegben.

Amint csak a jobb szememet használom mintha egy folt jelenne meg középen (amiben nem vagyok olyan biztos), de azért tudok olvasni rendesen.

Pár hónapja, augustusban voltam utoljára szemészeten új szemüvegért, azt mondták nem változott a dioptria.

Tegnap bátorkodtam utána olvasni ennek az egésznek, de csak összezavart még jobban. Olyanokat is olvastam, hogy mivel nekem +-os a lencsém, tehát távollátó vagyok ezért az idő előrehaladtával csak javulni fog.

Szükségem lenne egy hozzáértőre aki elmagyarázza ezeket, tervezek elmenni szemészetre, de még nem tudok.



2021. márc. 6. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
A rövidlátás javul idővel, ezért kell az időseknek olvasószemüveg, de ez sem egyforma mindenkinél.
2021. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

1-es

Először is ez hogy jön ide? A kérdező nem rövidlátó.

Másodszor meg még csak nem is igaz.

2021. márc. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A két szemgolyó nem pontosan ugyanolyan, ezért ritka, hogy valaki mindkét szemével ugyanolyan jól lát. Ha nem látnak egyéb szembetegséget és a korrekciók is jók, akkor erről lehet szó. Bővebb információkért a "visus" ("látásélesség") kulcsszó adhat irányt.
2021. márc. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!